Fenerbahçe’deki Yaşanan Son Durumlar

Spor Toto Süper Lig’de geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda şampiyonluğu son maçlarda 1 puan ile kaçıran Fenerbahçe, sezonun sona ermesinin ilk olarak teknik direktör arayışına başlamıştı.

Hatırlanacağı üzere geçen sezona teknik direktör Erol Bulut ile başlayan fakat Süper Lig’in bitmesine 10 maç kala takımdan ayrılan Erol Bulut yerine, sarı lacivertlilerde sportif direktörlük yapan Emre Belözoğlu gelmişti. Teknik direktör Emre Belözoğlu ile şampyonluk şansını sürdüren sarı lacivertliler, son maçlarda şampiyonluğu elinden kaçırmıştı.

Sezon sonunda ise Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’da takımdan ayrılmıştı. Emre Belözoğlu’nun takımdan ayrılmasının ardından yeni teknik direktör arayışına geçen sarı lacivertli yönetim, uzun bir süre birçok teknik direktör ile görüşmeler gerçekleştir.

Son olarak ise Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevine daha önceden takımda görev yapmış olan Vtor Pereira getirildi.

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Vitor Pereira Eleştirilerin Odağında

Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonunda teknik direktör Vitor Pereira ile başlayan Fenerbahçe, takımda Robin Van Persie ve Luis Naniz gibi yıldızların olduğu dönemde takımı daha önceden çalıştırmıştı.

Bu sefer yarım bıraktığı işi tamamlayıp takımı şampiyon yapmaya geldiğini açıklayan Portekizli teknik adam, hem yeni sezon öncesinde kamp programı kapsamında oynadığı hazırlık maçlarında hem Spor Toto Süper Lig’in ilk haftalarında hem de UEFA Avrupa Ligi play-off turlarında üst üste aşarılı sonuçlar almıştı.

Fakat son dönemde hem teknik direktör Vitor Pereira’nın hem de Fenerbahçe’nin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Süper Lig’de oynadığı son 3 maçtan mağlup ayrılan sarı lacivertlil ekipte hem futbolcular hem de özellikle teknik direktör Vitor Pereira eleştirilerin odağında kalan isimler oldular.

Fenerbahçe’de Vitor Pereira Yerine Alternatif Teknik Adam İsimleri

Spor Toto Süper Lig’in son haftalarına arka arkaya alınan mağlubiyetlerin ardından Fenerbahçe’de özellikle Vitor Pereira’ya yapılan eleştiriler arttı.

Özellikle oynadığı 3’lü savunma sistemi yönünde eleştirilen Portekizli teknik adamın takımdan gönderileceğinin dedikoduları ortaya çıktı. Son yıllarda şampiyonluk hasreti yaşayan ve bu sezon şeytanın bacağını kırmak isteyen Fenerbahçe’de başta taraftarlar olmak üzere birçok kesimin sabrı kalmadı. Bu yüzden en ufak bir başarısızlıkta hemen eleştiriler ortaya çıkmakta. Bu bağlamda takımdan gönderieceği iddia edilen ve Vitor Pereira yerine başka isimler güneme geldi bile.

Bu doğrultuda ilk gündeme gelen isim Andriy Shevchenko olmuş durumda. Bilindiği üzere en son Ukrayna Milli Takımı’nı çalıştıran ve Uluslararası organizasyonlarda önemli sonuçlar elde eden Ukraynalı teknik adamın ismi Fenerbahçe ile anılıyor.

Gündemdeki bir diğer isim ise herkesin çok yakından tanıdığı ve sevdiği bir isim olan Alec de Souza. Bilindiği üzere Süper Lig’de futbolcu olarak büyük bir iz bırakan efsane futbolcu, şu anda ülkesinde teknik direktörlük yapıyor.