Fenerbahçe’deki Son Gelişmelerde Neler Oluyor

Fenerbahçe’de gelecek sezon için hazırlıklar sürüyor. Düzce’de bulunan Topuk Yaylası’ndaki kamp programını ve yine orada gerçekleştirdiği hazırlık maçlarını tamamlayan sarı lacivertli ekip İstanbul’a döndü.

Birkaç gün İstanbul’da çalışmalarını sürdürecek olan Fenerbahçe, daha sonra ise ikinci kamp programı ve yine oynayacağı diğer hazırlık maçları için Slovenya’ya hareket edecek. Teknik direktör Vitor Pereira yönetiminde sıkı bir program ile yeni sezona hazırlanan sarı lacivertliler, diğer yandan da yine Portekizli teknik adamın direktifleri doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürecek.

Fenerbahçe’nin Transfer Durumu ve Teknik Direktör Açıklamaları

Fenerbahçe’de hem yeni sezonun hazırlıkları hem de transfer planlamaları devam ediyor. Teknik direktör Vitor Pereira, bir yandan tek tek oyuncuları analiz ederek kadroya son şeklini vermeye çalışırken diğer yandan da tüm gelişmeleri sarı lacivertli yönetime bildiriyor. Bilindiği üzere Fenerbahçe, yaz transfer sezonunda forvet mevkine altrenatif olarak Almanya 2. Lig’den Serdar Dursun’u, savunma hattının stoper mevkine ise geen sezon Aytemiz Alanyaspor’da forma giyen Steven Caulker’ı transfer etti.

Öte yandan gelen sezon bilgilere Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, sarı lacivertli yönetime yaz transfer sezonunda 1 ya da 2 transferin yeterli olacağını söyledi. Bu futbolcuların ise direkt ilk 11’de oynayabilmeleri gerektiğinin altını çizen Portekizli teknik adam, sadece transfer yapmak için takıma yeni oyuncu katmanın anlamsız olduğunu dile getrdi. Ayrıca 52 yaşındaki çalıştırıcı, hiçbir şekilde aceleye ihtiyaç duymadığını ve şu anda takımın performansından memnun olduğunu ve kendilerinin de baskı altında hissetmemeleri gerektiğini yönetime bildirdi.

Fenerbahçe’nin Transfer Hedefleri

Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezon hazırlıkları ve transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Gelen bilgilere göre sarı lacivertlilerin öncelikli olarak transfer yapmak istediği iki bölge var. Bunlardan ilki forvet, ikincisi ise teknik direktör Vitor Pereira’nın uyguladığı 3 – 4 – 3 sisteminde 4’lü dizilişin sol tarafında oynayabilecek bir futbolcu olacak. Sarı lacivertliler, forvet mevkisi için Leipzig forması giyen Alexander Sörloth ile Lazio’da oynayan Vedat Muriç’i hedefine almış durumda. Öte yandan 4’lü dizilişin sol tarafında oynayacak oyuncu için ise Makedon sol bek Alioski için girişimlerde bulunmaya devam ediyor.