Fenerbahçe’deki Son Gelişmeler Hala Transferde

Fenerbahçe’de yeni sezonun hazırlıkları sürüyor. Oyuncuları ile kamp programını uygulamaya çalışan teknik direktör Vitor Pereira, yeni sezona en iyi şekilde başlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Takımdaki futbolcuları tek tek analiz eden Portekizli teknik adam, kafasındaki sistemi oturtmak için kurmayları ile yoğun çaba sarfediyor.

Teknik Direktör Vitor Pereira’nın Planları

Fenerbahçe’de ikinci kez göreve getirilen teknik direktör Vitor Pereira, yeni sezona yeni bir oyun sistemi ile hazırlanıyor. Bilindiği üzere 3 – 4 – 3 sistemini takıma uygulatmaya çalışan Portekizli teknik adam, kadroda özellikle orta sahada yer alan oyuncu bolluğundan da yararlanmak istiyor.

Yine bilindiği üzere sarı lacivertlilerin orta sahasında Mesut Özil, İrfan Can Kahveci, Dimitris Pelkas, Jose Sosa, Mert Hakan Yandaş, Luiz Gustavo ve Ozan Tufan gibi isimler yer alıyor. Bu futbolculardan Ozan Tufan ve Luiz Gusavo dışındakiler, 52 yaşındaki çalıştırıcı tarafından orta sahanın merkezinde görev almayı bekliyor.

Brezilyalı oyuncu Luiz Gustavo ise teknik direktör Vitor Pereira tarafından zaman zaman 3’lü savunmada da oynatılacak. Milli futbolcu Ozan Tufan ise aynı şekilde daha önceden de bazı maçlarda oynadığı gibi sağ bek mevkinde kullanılacak.

Öte yandan hücum hattında oynayan Ekvadorlu Enner Valencia ise hücumda farklı görev ve pozisyonlarda sahaya çıkacak. Yani başka bir deyiş ile Luiz Gustavo, Ozan Tufan ve Enner Valencia, yeni sezonda bu oyuncular farklı özelliklerinden faydalanmak isteyen teknik direktör Vitor Pereira’nın adeta jokerleri olacak.

Luiz Gustavo, Ozan Tufan ve Enner Valencia’nın Sezon Performansları

Son 2 sezondur Fenerbahçe’de oynayan önemli isimlerden Luiz Gustavo, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda 37 maçta sahaya çıktı. 34 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, bu maçlarda 1 gol atıp 1 de asist yaptı.

Sarı lacivertlilerin bir diğer önemli oyunucusu Milli futbolcu Ozan Tufan ise Fenerbahçe kariyerindeki 5. sezonu geride bıraktı.

Geçen sezon ise toplamda 41 maçta forma giyen 26 yaşındaki orta saha oyuncusu, bu maçlarda 6 gol atıp 8 asist yapmayı başardı. Geçen sezon başında Fenerbahçe’ye transfer olan ve özellikle hücum hattının önemli futbolcularından biri olan Enner Valencia, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda 35 maçta oynayan 31 yaşındaki Ekvadorlu futbolcu, 13 gol atıp 4 de asist yapmayı başardı.