Fenerbahçe’deki Son Durumda Gündem Hala Transfer

Geçen sezon özellikle yaptığı transferler ile sezona iddialı başlayan fakat sezon sonunda şampiyonluğu kıl payı kaptıran sarı lacivertlilerde gelecek sezon hata yapılmak istenmiyor. Şampiyonluk hasretini 7 yıla çıkaran Fenerbahçe, gelecek sezona mutlak şampiyonluk parolası ile başlayacak.

Bu yüzden takımın yeni teknik direktörü Vitor Pereira ile sıkı kamp programları ve hazırlık maçları yapan sarı lacivertliler, ikinci kamp programına hazırlanıyor. Solvenya’da yapılacak olan bu kampta da oyuncuları ile özel olarak ilgilenecek olan Portekizli teknik adam, takımı yeni sezona en iyi şekilde hazırlamak için yoğun çaba sarfediyor.

Bir yandan yine 52 yaşındaki teknik adamın yönetime sunmuş olduğu raporlar neticesinde transfer çalışmalarını yürüten Fenerbahçe’de yaz transfer sezonunda şimdiye kadar Serdar Dursun ve Stevan Caulker transferleri yapıldı. Bilindiği üzere sarı lacivertlilerin kadrosundaki oyuncu sayı oldukça fazla. Bu yüzden Fenerbahçe’nin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan yeni yabancı kuralına göre hareket ederek hem takımdaki oyuncu sayısını azaltması gerekiyor hem de yapmayı planladığı transferleri buna göre planlaması gerekiyor.

Fenerbahçe’nin Kadro Planlaması

Fenerbahçe’nin yaz transfer sezonundaki öncelikli hedeflerinden biri de hiç şüphesiz transfer yapmaktansa gelecek sezon için takımda düşünülmeyen futbolcuları göndermek olacak. Bilindiği üzere birçok futbolcu teknik direktör Vitor Pereira tarafından yönetime bildirildi.

Fenerbahçe, bu futbolcuları göndererek hem transfer kontenjanında yer açmak istiyor hem de mali anlamda biraz rahatlamak istiyor. Bu doğrultuda sarı lacivertlilerde takımın iyi isimlerinden Attila Szalai ve Dimitris Pelkas’a bonservis anlamında önemli bir teklif gelmedikçe takımdan gönderilmeleri düşünülmüyor.

Fener’de Oyuncu Durumları

Diğer yandan Luiz Gustavo, Jose Sosa, Stevan Caulker, Bright Osayi Samuel, Enner Valencia ve Mbwana Samatta’nın takımda kalması bekleniyor. Geçen sezon başında sakatlanan ve tekrardan Serie A takımlarından birine dönmek isteyen Arjantinli futbolcu Diego Perotti’nin durumu hala belirsizliğini koruyor. Teknik direktör Vitor Pereira’nın gelecek sezon takımda düşünmek istemediği isimlerde olan ve sarı lacivertliler ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Nabil Dirar’ın da durumu tıpkı Diego Perotti gibi belirsizliğini koruyor.