FENERBAHÇE’DE YETENEKLİ İSİMLER SAHADA OLMALI

Süper Lig’ de üst üste kaybeden ve UEFA Avrupa Liginde gruptan çıkama şansını zora sokan Fenerbahçe‘de artık sistem değişmeli.

Teknik adam Vitor Pereira’nın oyun sistemi içerisin de yer bulamayan yıldız isim Mesut Özil ve İrfan can Kahveci’nin ilk 11’ de olması gerektiğini düşünen isimler artmış durumda.

YENİ SİSTEM İLE YOLA DEVAM EDİLMELİ

Sarı lacivertli takımın teknik patronu Vitor Pereira Fenerbahçe ‘ ye geldiği günden beri kendi kafasında oluşturduğu bir sistem üzerinde takımının sahada oynamasını isteyen Portekizli çalıştırıcı artık bu sistemin yürümediğini görmesi gerektiği düşünenlerin sayısı bir hayli artmış durumda.

Teknik adam geldiği günden beri 3’ lü savunma anlayışı ile sahada olan sarı lacivertli takım sahaya oyun olarak mücadele olarak evet bir şeyler yolunda ancak skor olarak herhangi bir değişiklik olmayınca bu sisteme karşı çıkanlarında sayısı artmış durumda.

İlk olarak sarı lacivertli takımda yeni bir sistem üzerine çalışılmalı ki teknik adam Vitor Pereira buna dair hiçbir ip ucu da vermeyen teknik adam geriye düştükleri karşılaşmalar da bile stoper’ ler den birisini alıp hücum da golcü bir isim ile değiştirmeyen teknik adam aynı sekil de öne geçtikleri karşılaşmalarda da pek bir değişikliğe gitmiyor.

Oyun içinde sadece değişiklik olarak rakibin öne geçmesini bekleyen teknik adam deyim yerindeyse iş işten geçtikten sonra oyuna müdahale yapma gereği duyuyor.

Değişiklikler sonrasında ise takım da adeta bir kargaşa havası hakim oluyor. Zaten geriye düşülen bir maçta oyuncuların saha içindeki görev yerlerinin değiştirilmesi bir arada oynamayan oyuncu gruplarının bir anda maçı kurtarmak için sahaya sürülmesinin bir anlamı olmadığı gibi takıma bir katkı da sağlamıyorlar.

KADRO DIŞINDA KALAN YETENEKLİ OYUNCULAR SAHADA OLMALI

Kadro olarak oldukça geniş bir takıma sahip olan teknik adam Vitor Pereira özellikle oyun anlamında sorun olmasa bile saha içerisinde kor getire bilecek ve form seviyesi yüksek olan oyuncuların ilk 11’ de sahada olmaları gerekiyor.

Yetenekli ayaklar üzerine daha bitirici oyuncular skor alına bilecek form durumları yüksek oyuncuların sahada olması bekleniyor.

Başakşehir ‘ de ki kariyeri ile kısa sürede süper lig de ki takımları pesinden koşturtan İrfan can Kahveci sarı lacivertli takımda yok olmuş durumda. Böyle bir yetenekli adam eksilte bilen oyun aklı pasları ile Yıldız isim Mesut Özil’ den bile daha önce tutulması gereken oyuncuya şans bile verilmiyor.

Teknik adam Vitor Pereira nın artık takım da taktik ve oyuncu grubu olarak bir şeyleri çok daha fazla geç olmadan değiştirmesi gerekiyor.

Öncelikle bu 3’ lü savunma inadından bir an önce vazgeçmesi gereken teknik adamın yetenekli ve iş bitirici oyuncular ile bir arada oynamayı denemesi gerekiyor.