FENERBAHÇE’DE YENİ TEKNİK ADAM KİM OLACAK?

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de Türkiye kupası finali sonrasında Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ile yollarını ayrılmışlardı. 1 yıllık kontrat ile sarı lacivertli takımın başına geçen Portekizli teknik adam süper lig de istenileni yapamamış olsa da Fenerbahçe’ ye uzun yıllar sonra kupa kazandırarak ayrıldı.

9 yıldır kupa hasreti çeken sarı lacivertli takıma Türkiye Kupası finalinde Başakşehir ‘i 2 – 0 mağlup ettikten sonra camia’ ya kupayı kazandıran Portekizli teknik adam ile yollar ayrıldı.

Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus sarı lacivertli takımdan ayrılması ardından yerine birçok isim gündeme geldi.

Yerli ve yabancı birçok adayın yer aldığı liste de Türk teknik direktör adayları arasında Abdullah Avcı, Sergen Yalçın, Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve İsmail Kartal en önemli güçlü isimler oldular.

Yabancı teknik direktör adayları arasında ise bulunan 77 yaşındaki Rumen çalıştırıcı Mircea Lucescu ile Adana Demirspor ‘un teknik direktörü olan ve sezon sonu sözleşmesi bitin ayrılan İtalyan teknik adam Vincenzo Montella’ da sarı lacivertli takım ile ciddi olarak anılıyor.

YERLİ İSİMLER ARASINDA ABDULLAH AVCI İSMİ ÖN PLANDA

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de Portekizli teknik adamın ayrılığı sonrasında yeni teknik direktör adayları da belli oldu.

Son olarak süper lig de uzun yıllar sonra bordo mavili takım Trabzonspor ‘U şampiyon yapan Abdullah Avcı ile görüştüğü ileri sürüldü.

59 yasındaki tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı Fenerbahçe’ye ayrıntılı bir sunum yapacağı söylentisi dolaşırken taraftarın tecrübeli teknik adama yaklaşımları ise biraz soru işareti var gibi.

59 yaşındaki tecrübeli teknik direktör daha önce Başakşehir, Beşiktaş, Trabzonspor ve A Milli Takım’da görev almış olsa da sarı lacivertli takımın nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Yerli isimler arasında Sergen Yalçın, Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve İsmail Kartal’ da geçse de taraftar Sergen Hoca’ ya sıcak bakmazken Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve İsmail Kartal ‘ bir arada getire biliyorlar ise güzel bir enerji yakalaya bilirler.

YABANCI İSİMLER ARASINDA İKİ KİŞİ ÖN PLANDA

Fenerbahçe’ de yabancı teknik adamlar arasında iki isim var. İlk sırada 77 yaşındaki Rumen çalıştırıcı Mircea Lucescu ve ikinci sırada ise Adana Demirspor ‘un teknik direktörü olan ve sezon sonu sözleşmesi bitin ayrılan İtalyan teknik adam Vincenzo Montella oldu.

İtalyan teknik adam Vincenzo Montella ile anlaştıkları haberleri de geçse de her iki taraftan da henüz net bir açıklama gelmedi.

Dinamo Kiev ile 1 yıl sözleşmesi bulunan 77 yaşındaki Rumen çalıştırıcının pek fazla bu teklife bu yasından sonra çok ciddiye alacağını düşünmüyorum.

İtalyan teknik adam için ise en güçlü aday olurken başkan Ali Koç ile beraber bile görüştükleri anlaşmaya da vardıkları ileri sürülüyor.