Fenerbahçe’de Yeni Bir Forma Geleneği Başlıyor

Yeni sezon öncesi Fenerbahçe yönetimi, yeni bir karara imza atacaklarını açıkladı. Özellikle bütçe konusunda yaşanan sıkıntılara ilaç olacak olan bu yeni karar ile formalar satışa çıkarılacak. Bu yeni kararla, öncesinde futbolcuların maç sonrası formalarını evlerine götürme imkanı olmayacak ya da aynı şekilde formaları rakip takım oyuncularıyla değiştirme imkanı da…

Her bir maç sonrası formaların satışa çıkarılacağı bu yeni uygulama ile bütçe konusunda yaşanan sıkıntıların en aza indirilmesi ve gelir sağlanması amaçlanacak. Böylelikle her maç sonrası satılan formalar ile gelir elde edilecek ve sezon boyunca maddi bir rahatlama sağlanacak.

Maç Bitimlerinde Malzemeciye Teslim Edilecek

Fenerbahçe’nin bu uygulamayı hayata koyma fikri ise geçtiğimiz sezonda geldi. Geçtiğimiz sezon sonu futbolcuların formalarının açık arttırma ile satılması ve büyük bir gelir elde edilmesi, Sarı Lacivertli yönetimi bu yeni uygulamaya itti.

Bu yöntemle gelecek sezon için de gelir sağlamayı düşünen Fenerbahçe yönetimi, oyunculara maç sonrası formalarını malzemeciye vermeleri talimatını verdi. Malzemeciye teslim edilerek oyuncuların formaları evlerine götürmesi ve rakip oyuncularla forma değiştirmesi gibi durumları ortadan kaldırmayı amaçlayan bu yeni uygulama, diğer kulüplerden de destek gördü.

Bu yolla diğer kulüpler için de gelecek sezon denemek istedikleri bir yöntem olacağı düşünülen bu bütçe arttırma girişimi, uzun bir süre daha gündemdeki yerini koruyacak gibi görünüyor. Maç sonraları kulüplere açık arttırma ile maddi gelir getirmesi beklenen bu uygulama, yepyeni bir forma geleneğini de başlatacak gibi görünüyor.

Satışlar İçin Fenerium’da Açık Arttırma Bölümü Bulunuyor

Maç sonra forma satışları için Fenerium üzerinde bir açık arttırma imkanı bulunuyor. Bu yolla sevdiği futbolcunun son maçta giydiği formayı satın alma imkanı bulan taraftarlar, bu uygulamayı el üstünde tutarken Kulüpler Birliği toplantısında bu uygulamanın örnek gösterildiği öğrenildi. Hatta başka kulüplerin de en yakın zamanda bu uygulamayı hayata geçirme planları da gündemde kendisine yer buldu.

Özellikle geçtiğimiz sezon Ankaragücü ile olan maçta başarılı oyuncu Mesut Özil’in giydiği formanın, 5.600 liradan satılması dikkat çekmişti. Bu olay da yeni uygulamanın fitilini ateşleyen sebeplerden olmuştu.