FENERBAHÇE’DE YABANCI OYUNCU DURUMU

Sarı lacivertli Fenerbahçe takımında yabancı oyuncuların durumu yavaş yavaş belli oluyor. Sarı lacivertli Fenerbahçe takımında özellikle son alınan yabancı oyuncu kuralından sonra bazı oyunculara yeni sezonda yer vermeyecekleri söyleniyor. Fenerbahçe hem yabancı oyuncu transfer etmek hem de kendi takımında bulunan oyuncuları da başka Avrupa takımlarına satmayı hedefliyor.

FENERBAHÇE’DE EURO 2020 BEKLENTİSİ

Sarı Kanarya Fenerbahçe’de Euro 2021 beklentisi oluştu. Özellikle kendi takımında yer alan bazı oyuncuların milli takımlarda gösterecekleri performanslarını ardından değerleri daha fazla artacağı için Fenerbahçe oyunculara gelecek olan teklifleri daha iyi değerlendirecek. Sarı lacivertli Fenerbahçe takımında özellikle iki isim Euro 2020 sonrasında satılacak yönünde dedikodular yayıldı.

Ozan Tufan ve Attilia Szalai bu iki isim arasında yer alıyor. Ozan Tufan zaten sezonun ortasından bu yana gelen tüm Avrupa Kupaları tekliflerinde en ön sırada yer alan isimlerden birisiydi. Fenerbahçe yönetimi başarılı ve genç oyuncusuna gelen teklifleri az bulduğu için sürekli ret cevabını verdi. Fakat Ozan Tufan’ın hem Fenerbahçe‘deki performansı hem de Dünya Kupası elemeleri karşılaşmalarındaki performansı oldukça dikkat çekici ve başarılıydı. Şimdi de Euro 2020’de milli takıma seçilen Ozan Tufan Euro 2020 macerasından sonra Avrupa kupaları ve Avrupa takımlarındaki dikkati daha fazla çekeceği için fiyatının da artacağı düşünülüyor. Fenerbahçe Ozan Tufan için gelecek olan değerlendirmeleri Euro 2020 sonrasına bırakacak.

Macar stoper Attilia Szalai ise Fenerbahçe’de sezon boyunca çok önemli bir performans sergiledi. Takım içerisindeki gücü ve etkisi ile Fenerbahçe’de yıldızlaşan genç oyuncu Avrupa takımları arasında da dikkat çekmeye başladı. Devre arasında, transfer sürecinde Fenerbahçe’ye dahil olan 23 yaşındaki Atilla Euro 2020 sonrasında başka Avrupa Takımlarına transfer edilebilir. Fenerbahçe genç oyuncusu için gelecek olan teklifleri değerlendirecek ve bu tekliflerde iyi bir ücret verilirse devre arasında takımına dahil etti genç oyuncuyu başka bir takıma satacak.

FENERBAHÇE’DE HALA TEKNİK DİREKTÖR YOK

Sarı lacivertli Fenerbahçe takımında henüz bir teknik direktör yok. Teknik direktör konusunda sıkıntılar yaşayan Fenerbahçe yabancı hoca istediğini Ali Koç’un başkanlık adaylığını açıkladı gün de belirtti. Bu yüzden sürekli yabancı hocalar özelinde araştırmalar yapan ve yabancı hocalarla görüşmeler sağlayan Fenerbahçe yönetiminde henüz ismi kesinleşen ya da Fenerbahçe sıcak bakan bir teknik direktör oldu bilinmiyor. Yeni sezon öncesinde teknik direktör arayışına hız veren Fenerbahçe hızlı bir şekilde teknik direktör sorunu çözüp yeni sezona, ağustos ayında başlayacak olan süper lige iyi bir şekilde hazırlanmak istiyor.