Fenerbahçe’de Ünder İddiasında Sesler Yükseliyor

Fenerbahçe’nin gündeminde yer alan seçimli genel kongre ve teknik direktör belirsizliği önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşacak. Bilindiği üzere yeniden adaylığını açıklayan mevcut başkan Ali Koç, çok büyük bir ihtimalle yeniden başkan olarak seçilecek ve sarı lacivertlilerdeki görevine 1 dönem daha devam edecek. Öte yandan gelecek sezon takımın başında yabancı bir teknik direktör olacağını açıklayan başkan Ali Koç’un, önüzümüzdei süreçte bu ismi netleştirmesi bekleniyor. Tüm bunların dışında ise Fenerbahçe’de gelecek sezonun kadro yapılanması ve transfer girişimleri devam ediyor.

Fenerbahçe Gelecek Sezon İçin Yerli Oyuncuları Yönelecek

Fenerbahçe’de yeni teknik direktör henüz belli olmadığı için bütün transfer çalışmaları başkan Ali Koç’un önderliğinde yapılıyor. Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde yeni yabancı kuralını açıkladı ve önümüzdeki sezon Süper Lig’deki takımların 8+6 şeklinde oynayacaklarını belirtti. Bu yüzden hali hazırda kadrosunda Altay Bayındır, Caner Erkin, Serdar Aziz, Nazım Sangare, İrfan Can Kahveci, Ozan Tufan ve Mert Hakan Yandaş gibi direktr ilk 11’de oynayabilen isimleri bulunduran Fenerbahçe, diğer başarılı yerli futbolcular ile de ilgilenmeye devam ediyor. Bu bağlamda, daha önceden de gündemine aldığı Milli futbolcu Cengiz Ünder ile terardan ilgilenmeye başladı.

Fenerbahçe Cengiz Ünder İçin Tekrardan Harekete Geçti

Geride bıraktığımız sezonda İngiltere’nin Leicester City takımında kiralık olarak oynayan Milli futbolcu Cengiz Ünder, İngiliz ekibinin oyuncunun 25 milyon euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmaması üzerine bonservisini elinde bulunduran Roma’ya geri dönmüştü. Şu anda EURO 2020’de oynayan Cengiz Ünder, turnuvanın ardından Roma’nın yeni teknik direktörü Jose Morinho, tüm futbolcuları yaz kampına davet ettiği için sezon öncesinde takım ile yapılacak olan kampa katılacak.

Roma’da kalıp kalmayacağı teknik direktör Jose Morinho’nun kararına bağlı olacak olan Cengiz Ünder, bu kararın ardından kariyerine yön verecek. Fenerbahçe, Milli futbolcunun menajerliğini yapan eski oyuncusu Mirsad Türkcan ile yeni bir görüşme ayarladı. Roma takımınında da eğer oyuncu kiralık olarak gönderilmeye karar verilirse ilk masaya oturulacak takım olma anlamında söz alan Fenerbahçe, Milli futbolcu için bütün girişimlerini kullanacak.