Fenerbahçe’de UEFA Listesi Belli Oldu

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de yavaş yavaş UEFA maç planları da yapılmaya başlandı. Bu sezon Şampiyonla Ligi maçlarına elemelerden başlayacak olan Fenerbahçe’nin hedefi ligde kalıcı olmak.

Geçen sene Avrupa’da istediği başarıyı elde edemeyen Fenerbahçe bu sezon Jorge Jesus ile beraber daha güçlü ve adına yakışır bir Fenerbahçe olmak için hem Türkiye Ligi’nde hem de Avrupa Ligi’nde mücadele edecek.

UEFA kadrosu geçtiğimiz günlerde açıklanan Fenerbahçe’nin listede yer almayan 7 oyuncusu dikkat çekti. Kim Min Jae, Luiz Gustavo, Marcel Tisserand, Steven Caulker, Mauricio Lemos, Nazım Sangare, Max Meyer. Bu 7 oyuncunun neden listede yer almadığı tam olarak açıklanmadı.

Kim Min Jae Artık Fenerbahçe’de Değil

Aralarından sadece Kim Min Jae 19 Milyon’a transfer olduğu için artık sarı lacivert forma giymeyecek. Fenerbahçe 3 Milyon Euro’ya aldığı oyuncuyu 19 Milyon Euro’ya satarak resmen takımın ciddi bir para kazancını da açmış oldu.

Savunmanın altın ismi Kim Min Jae her maçta maksimum peformans ile sahaya çıkıp 90 dakikayı tamamlıyordu. Öyle ki bazı maçlarda topun kaleye gitmemesi için yaptığı tüm savunmalar hem kendi takımında, taraftarından hem de rakip takımın taraftarlarından oldukça takdir alıyordu.

Başarılı genç oyuncu Fransa Ligi’nde mücadele edecek önümüzdeki sezon. Rennes takımı Kim Min Jae için kesenin ağzını açtı. Fenerbahçe yönetimi de bu miktar karşısında duyarsız kalmadı ve Fransa takımı ile beraber karşılıklı olarak anlaşma sağlandı.

Fenerbahçe’nin UEFA Kadrosunda Kimler Var

Altay Bayındır, Ertuğrul Çetin, Serdar Aziz, Filip Novak, Attila Szalai, Willian Souza, Arao Da Silva, Ferdi Kadıoğlu, Mert Hakan Yandaş, Diego Rossi, Enner Valencia, Dimitris Pelkas, Joshua King, İrfan Can Kahveci, Oliveira Dos Santos, Lincoln Henrique, Bruma, Arda Güler, Miha Zajc, Miguel Crespo Da Silva, Burak Kapacak, İsmail Yüksek, Emre Mor, Mergim Berisha, Serdar Dursun, Bright Osayi-Samuel ve Muhammed Gümüşkaya.

Özellikle genç ve başarılı isimler Arda Güler, Muhammed Gümüşkaya’nın listede olması dikkat çekiyor. Gol kralı olan Serdar Dursun’un UEFA maçlarında takıma katkısı oldukça yüksek olacaktır.

Kim Min Jae’nin yarattığı boşluğu Atillia Szalai tek başına doldurmaya yetecek mi merak ediliyor. Teknik direktör Jorge Jesus’un oyuncuları ile oynayacağı maçları herkes şimdiden merak ediyor.