Fenerbahçe’de Teknik Direktör Öncesi Son Hazırlıkları

Fenerbahçe’de seçimli genel kongrenin gerçekleşmesine sayılı günler kaldı. Bilindiği üzere mevcut başkan Ali Koç’un yanı sıra Eyüp Yeşilyurt başkan adaylığını açıkladı. Bunun yanı sıra sarı lacivertlilerin gündemindeki bir diğer konu ise yeni teknik direktörün kim olacağı.

Birkaç hafta önce yabancı bir teknik direktör ile yola devam edeceklerini açıklayan başkan Ali Koç, birkaç gün önce yaptığı açıklamada ise birçok yabancı isimle görüştülerini ve çoğunun Türkiye’de çalışmak istemediklerini söylemişti. Buna rağmen şu anda 3 isim ile görüştüklerini belirten başkan Ali Koç, seçimli genel kongrenin ardından yeni teknik direktörü duyuracaklarını sözlerine eklemişti. Öte yandan sarı lacivertliler gelecek sezon için kadro çalışmaları da devam ediyor.

Transferin Gözdeleri Altay Bayındır ve Attila Szalai

Gelecek sezon için transfer çalışmalarına devam eden Fenerbahçe, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Almanya 2. Lig’de oynayan Serdar Dursun’u kadroya kattıklarını açıklamıştı. Sarı lacivertliler bir yandan yeni oyuncuları transfer etmeye çalışırken diğer yandan da takımdaki futbolcuların son durumları hakkında kararlar veriyor.

Gelen bilgilere göre Fenerbahçe’nin parlayan yıldızları olan genç file bekçisi Altay Bayındır ve savunmanın başarılı isimlerinden stoper Attila Szalai için teklifler gelmeye devam ediyor. Son bilgilere göre Hollanda’nın Ajac takımı Altay Bayındır’ı; İspanya’nın Atletico Madrid takımı ise Attila Szalai’yi kadrosuna katmak istiyor.

En Az 20 Milyon Euro

Fenerbahçe’de göstermiş oldukları performans ile dikkatleri üzerlerine çekerek transferin gözde isimleri olmaya başlayan genç kaleci Altay Bayındır ve genç futbolcu Attila Szalai için teklifler devam ediyor. Bilindiği üzer eHollanda’nın Ajax takımında kaleyi Andre Onana koruyor. Fakat Kamerunlu file bekçisi şu anda Arsenal’in hedefine girmiş durumda. Eğer bu transfer gerçekleşirse Ajax, bu boşuğu Fenerbahçe’den Altay Bayındır ile doldurmak istiyor.

Bu yüzden Hollanda takımının temsilcileri, genç kaleci Altay Bayındır hakkında detaylı bir rapor hazırlıyor. Öte yandan sarı lacivertlilerin bir diğer önemli ismi Attila Szalai ise İspanya’nın Atletico Madrid takımının radarına girmiş durumda. Şu anda EURO 2020’de Macaristan Milli fırması ile mücadele eden Attila Szalai, İspanyolların transfer listesindeki yerini aldı. Bu 2 önemli futbolcusunu gelecek sezonda kadroda tutmak isteyen Fenerbahçe ise eğer gelen tekliflerdeki ısrar artarsa her iki oyuncu için en az 20 milyon euro bonservis bedeli isteyecek.