Fenerbahçe’de Teknik Direktör Gelişmesi Hala Stabil

Sarı kanaryalılarda teknik direktör çalışamaları devam ediyor. Geçtiğimiz sezonu üçüncülük ile bitiren köklü takımın yönetimi Fonseca ve Benitez’in ardından Lucier Favre, Abel Ferreira ve Paulo Sousa ile sıcak temasa geçmişti. Başarılı hocaların menejerleri ile bir arayan gelen yönetim, en yakın zamanda bu işi çözmeye kararlı.

Teknik direktör güncesi

Sarı lacivertli takım 2020-2021 sezonunu üçüncü sırada bitirmişti. Takımın gelecek döneme güçlü bir şekilde başlaması için sezonun bitişi ile yeni teknik direktör arayışlarına girildi. Ali Koç yönetimindeki takımın listesinde sırayla Paulo Fonseca, Rafael Benitez, Lucien Favre, Abel Ferreira ve Paulo Sousa vardı.

Paulo Fonseca ile temasların ardından başarılı hoca ile anlaşamayan takım, Fonseca’yı Bottenham’a kaptırdı.

Fonseca’nın ardından Benitez ’e teknik direktörlük teklifi edildi. Ancak ünlü çalıştırıcı tercihini İngiltere Premier Ligi takımı Everton’dan yana kullandı.

Her iki hoca ile olumsuz gidişatın ardından sarı lacivertlilerin taraftarı çok gerildi. Gelecek sezon çalışmaları için bir an önce yeni teknik direktör ile anlaşması gereken yönetimin çok az zamanı kaldı.

Teknik direktörlük için ikinci aşama

Favre ile görüşmeleri sürdüren köklü takımın bir yandan da Ferreira ve Sousa ile teması sürüyor.

Her iki çalıştırıcının danışmanlığını yapan Hugo Cajuda İstanbul’da takımın yöneticileri Selahattin Baki ve Ali Koç ile bir araya gelerek takımın amaçlarını masaya yatırmanın yanı sıra ünlü çalıştırıcılar için belirlenen ücret hakkında da bilgi alışverişi yaptı.

İki hoca içinde üçer yıllık sözleşme teklif edildi. İkili yılda 2 milyon euro net maaşın yanında bonuslar da talep etti.

Brezilya basınında çıkan haberlere göre Portekizli Abel Ferreira’ın Palmeiras’ta eskisi kadar mutlu olmadığı bahsedildi. Ayrıca Fenerbahçe’nin teklifinin ünlü çalıştırıcının kafasını karıştırdığı da aktarıldı.

Polonya’dan ise Sousa’nın sarı lacivertli takımdan aldığı teklifin milli takımdan aldığı ücretin en az iki katı olduğu haberi geldi.

Ayrıca Fenerbahçe Alman teknik direktör Joachim Löw’e teklifte bulunmuştu. Mesut Özil’in de çok istediği Löw teklifi kabul etmezken Avrupa Şampiyonası sonrasında takım çalıştırmayı istemediğini belirtti.

Teknik direktörden sonra sıra transferlerde

Sarı kanaryalılarda teknik direktör bilmecesi sürerken yeni teknik adamın önümüzdeki hafta kesinleşmesi bekleniyor. Hoca belli olduktan sonra transfer meselesine odaklanacakları belirtilen takımda Marco Silva, Dalic, Tedesco ve Luis Castro isimleri hala gündemde.

Kadroya ikişer tane forvet ve stoperin yanında bir kanat ile bir bek transferi planlanıyor.