Fenerbahçe’de Teknik Direktör Bilmecesi

Kanarya’da yeni teknik adamın kim olacağına dair açıklamanın yapılmasına saatler kaldı. Sarı Lacivertlilerin Başkanı Ali Koç, yeni teknik direktörü haziran sonunda açıklayacağını belirtmişti. Başarılı takım şimdiye kadar Rafael Benitez, Manuel Pellegrini, Zlatko Dalic, Lucien Favre, Marco Silva, Paulo Fonseca gibi isimlerle gündeme gelmişti. Son günlerde 2 yeni ismin de listeye eklendiğine dair iddialar var. EURO 2020’de olduğu belirtilen teknik adamalardan birinin, sarı lacivertli ekibin b planında olduğu aktarıldı.

Kanarya’nın teknik adam listesi

Geçtiğimiz dönemi üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe, mutlak galibiyet için kadro çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun transfer gündeminin yanında takımın teknik direktör bilmecesi hala çözülebilmiş değil.

Bu güne kadar Rafael Benitez, Manuel Pellegrini, Zlatko Dalic, Lucien Favre, Marco Silva, Paulo Fonseca ile görüşen yönetim, hiçbir isimle anlaşamadı.

Kulüp muhabirleri ile bir toplantıda bir araya gelen Ali Koç, yeni teknik direktörün kim olacağına dair açıklamayı haziran ayı sonunda açıklayacağını belirterek 21 Haziran tarihini işaret etmişti.

Futbol camiası tarafından heyecanla beklenen açıklamanın belirtilen tarihte yapılacağı beklenirken aday isimlerine yenileri ekleniyor.

Yönetimin daha önce Serdar Dursun için sessiz ve içeriden yaptığı girişimi akıllara gelirken takım yönetiminden yine böyle ani ve sürpriz bir karar bekleniyor.

Teknik direktör listesine yeni isimler eklendi: Slaven Biliç, Igor Angelovski ve Christoph Daum.

Alternatif isimler Angelovski ve Daum

Slaven Bilic’in adı Fenerbahçe ile 2016 yılından beri anılıyor. Efsane teknik adam, ocak ayından bu yana Beijing Guoan’ın çalıştırıcılığını üstleniyor. Hırvat teknik direktörün Çin takımı ile sözleşmesi 2022’ye kadar devam edecek. Bu durumun sarı lacivertli takım ile anlaşmalarının önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

Kuzey Makedonya ekibinin teknik adamı Igor Angelovski ve bir dönem Fener’in hocalığını yapan Christoph Daum ise yönetimin alternatif isimleri.

Kanarya bu güne kadar Joachim Löw, Lucien Favre, Marco Silva, Zlatko Dalic ve Luis Castro gibi dünyaca ünlü teknik adamlarla sıcak temasa geçmiş ancak konu hakkında net bir açıklama yapılmamıştı.

Adaylar yeni transfer istiyor

Gündemi transfer çalışmaları, seçimler ve teknik direktör arayışı ile epey yoğun olan Sarı Lacivertliler’in teknik direktörünün kim olacağı henüz belli olmadı. Buna rağmen sezon çalışmalarının 1 Temmuz’da İstanbul Dereağzı’nda başlayacağı aktarıldı.

Bu güne kadar görüşülen teknik direktörlerle anlaşma yapılmasının önündeki en büyük engelin ise hocaların takım için ciddi sayıda oyuncu takviyesi istemeleri olarak aktarıldı.