Fenerbahçe’de Takımdan Ayrılacak İsimler Belli Olmaya Başladı

Süper Lig’deki fırtınası devam eden Fenerbahçe, bir yandan transfer yaz dönemi bitmeden son ataklarının peşinde… Özellikle orta sahasına Crespo ve Max Meyer gibi yıldız isimler katan Sarı Lacivertli ekip, son olarak Crespo’nun dahil olacak olmasıyla birlikte yabancı oyuncu sayısının 15’e yükselmesi durumuyla karşı karşıya kalacak.


Bir yandan da takımdan ayrılması beklenen oyuncular da gündeme gelirken TFF’nin kurallarına uymak için Kanarya’yı zor günler bekliyor olacak. İlk olarak Steven Caulker’ın ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken oyuncunun ayrılması dahilinde yabancı oyuncu sayısı 14’e düşmüş olacak.


Diğer yandan Sarı Lacivertli ekibin sol kanada takviye arayışının da devam ettiği biliniyor ve bu yolla bir isim ile daha yolların ayrılması gündeme geliyor. Fenerbahçe’nin ise aklında iki isim var: Miha Zajc ve Jose Sosa

Takımın Zayıf Halkaları Olarak Görülüyorlar

Fenerbahçe’nin transfer dönemi bitmeden sol kanada takviye yapmak istediği ve bu yüzden de bir yabancı oyuncusuyla yollarını ayırması gerektiği biliniyor. Bu noktada akla iki isim geliyor; takımın en zayıf halkaları olarak görülen Miha Zajc ile Jose Sosa…


Oyuncu Zajc’a Rusya ekiplerinden teklifler geldiği bilinenler arasında yer alıyor. Orada transfer döneminin 7 Eylül’de bitecek olması zorluk yaratırken Sosa’nın Arjantin’e dönmesi gündemdeki yerini koruyor. Üstelik Arjantin’deki transfer döneminin 26 Eylül’de son bulacak olması oyuncu üzerindeki umudu arttırıyor.

Steven Caulker’ın Gideceği Kesin Fakat Hangi Takıma?

Fenerbahçe’nin Steven Caulker ile yolları ayırmak istediği uzun süredir biliniyordu. Ayrılığına kesin gözüyle bakılan oyuncunun gideceği kesinleşse de hangi takıma gideceği belirsizliğini koruyor.


Yukatel Kayserispor ile temas kuran oyuncu, takım ile anlaşamamış ve transfer sonuçlanamamıştı. Ardından Gaziantep FK’ya rotasını çevirdiği bilinen İngiliz stoperin, sürecinin olumlu ilerlediği iddia edildi. Gaziantep FK yönetiminin oyuncu ile temasta aşama kaydettikleri ve anlaşmaya vardıkları iler sürüldü.


Ekibin Steven Ccaulker ile anlaşmaları sağlanmış gözükse de Fenerbahçe ile olan temaslarının halen devam ettiği biliniyor. Sürecin önümüzdeki birkaç gün içerisinde yanıt bulması beklenirken Kanarya’nın Caulker’ı bir an önce elden çıkarmak için süreci uzun tutmayacağı düşünülüyor.