Fenerbahçe’de Son Dakika Transfer Bombaları

Süper Toto Süper Lig’im 2020-2021 sezonunda Fenerbahçe forması ile göz dolduran deneyimli Yunan oyuncu Dimitris Pelkas Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmiş durumda. Asistleri ve golleri ile performansını taçlandıran Pelkas Avrupa’ya transfer olabilir.

Rubin Kazan, Lyon ve Napoli gibi büyük kulüplerin peşinde olduğu Dimitris Pelkas Fenerbahçe formasına veda edebilir. Fenerbahçe’ye birçok açıdan katkısı bulunan deneyimli oyuncunun transfer süreçleri henüz sonlanmadı.

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Gizemi Hala Çözülemedi

Süper Toto Süper Lig’in yeni sezonunda dördüncü yıldıza erişmek isteyen sarı lacivertli ekipte teknik direktör eksikliği devam ediyor. Erol Bulut ve Emre Belözoğlu ile istediğini elde edemeyen Fenerbahçe geçtiğimiz sezonu üçüncü bitirerek hayal kırıklığı yaratmıştı. Emre Belözoğlu’nun da teknik direktörlükten ayrılmasından sonra boşalan yere kimin geleceği hala belli olmuş değil.

Fenerbahçe teknik heyeti ise boşalan koltuğu doldurmak için gözünü yabancı isimlere çevirmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Rafa Benitez ve Paulo Fonseca ile görüşen Fenerbahçe istediği sonuca ulaşamadı. Her iki deneyimli teknik kaptanın da başka takımlar ile anlaşması üzerine Fenerbahçe yola başka isimler ile devam etme kararı aldı.

Alman ve Portekizli tercihleri ile görüşmeye devam eden sarı lacivertli teknik heyette bu kez gözde isim Abel Ferreira. Ferreira’nın kariyerindeki birçok başarı ise kendisini başkan Ali Koç’un gözünde yıldız isim yapıyor. Özellikle Copa America’yı kazanması Ferreira’nın Fenerbahçe’ye birçok katkıda bulunacağı anlamına geliyor.

Ferreira ile görüşmeye başlayan Fenerbahçe’de yedek isimler üzerinde de hala tartışmalar sürüyor. Ferreira görüşmesi de olumsuz sonuçlanırsa Fenerbahçe’de bu sefer Tedesco, Paulo Souso ve Luis Castro gündeme gelecek. Her biri birbirinden başarılı ve deneyimli olan isimlerden kimin Fenerbahçe’yi hem Süper Lig’e hem de Avrupa’ya hazırlayacağı henüz bilinmiyor.

Berke Özer Tekrar Fenerbahçe Formasına Kavuşabilir

Teknik direktör arayışları ile adından çokça söz ettiren Fenerbahçe’de yedek kaleci arayışları da hız kazandı. Şu anda file bekçiliği yapan Altay’ın yokluğunda veya olası transferinde Fenerbahçe’de planlar yapılmaya başlandı. Belçika liginde ter döken genç kaleci Berke Özer sarı-lacivertli forma ile Fenerbahçe’nin kalesini tekrardan koruma şansına erişilebilir.