Fenerbahçe’de Sezon Sonu Transfer Durumu

Fenerbahçe’de gündemdeki konulardan biri de transfer. Gelecek sezon için sadece gerekli mevkilere transfer yapmayı hedefleyen sarı lacivertli kulüp, stoper bölgesine de transfer yapacak. Bu transferin gerçekleşmesi halinde ise takımda yer alan Tisserand ve Lemos ikilisinden biri ile yollar ayırlacak.

Fenerbahçe’de Nikola Maksimovic Sesleri

Fenerbahçe’de sezonun tamamlanmasının ardından gelecek sezon için transfer çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklaması ile başkanlık adaylığını açıklayan Ali Koç, aynı zamanda gelecek sezon için kadronun %70’ini koruyacaklarını ve sadece gerekli mevkilere 4 – 5 transfer yapacaklarını ifade etti. Bu bağlamda sarı lacivertli takımın transfer yapacağı mevkilerden bir tanesi stoper bölgesi olacak.

Ara transfer döneminde takıma katılan ve başarılı bir performans sergileyen Attila Szalai’nin partneri olarak bir stoper transfer edilecek. Bu bağlamda Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon Napoli forması giyen sözleşmesi sona eren Nikola Maksimovic ile görüşmelere başladı. Gelen haberlere göre sarı lacivertli kulüp, Sırp futbolcuya yıllığı 2.5 milyon euro’dan 4 yıllık anlaşma teklif ettiği iddia edildi. İtayla’dan ve İngiltere’den teklif alan Nikola Maksimovic’in Fenerbahçe’nin bu teklifini değerlendireği öne sürüldü.

Nikola Maksimovic’in Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2009 – 2010 sezonunda Sırbistan’ın Sloboda Uzice takımında başlayan Nikola Maksimovic, burada 3 sezon forma giydi. 3 sezonda 38 maça çıkan Nikola Maksimovic, 1 gol attı. Ardından 2011 – 2012 sezonunda Sırbistan’ın bir başka takımı olan Kızılyıldız’a transfer olan 29 yaşındaki futbolcu, burada 2 sezon oynadı.

Bu 2 sezonda toplamda 35 maça çıkan Nikola Maksimovic, 1 gol attı. Daha sonra 2013 – 2014 sezonunda İtalya’nın Torino takımına transfer olan Sırp futbolcu, burada 3 sezon oynadı. Bu 3 sezonda 76 maçta forma giydi. 2016 – 2017 sezonunda ise İtalya’nın başka bir takımı Napoli’ye transfer oldu. Burada 2 sezon oynayan ve 16 maça çıkarak 1 gol attı. 2017 – 2018 sezonunda Rusya’nın Spartak Moskova takımına giden Nikola Maksimovic, 11 resmi maçta giydi. 2018 – 2019 sezonunda tekrardan eski takımı Napoli’ye dönen Nikola Maksimovic, son 3 sezondur İtalya takımında forma giyiyor.