Fenerbahçe’de Sakatlıkların Arkası Kesilmiyor

Liderlik yarışını ısrarla bırakmak istemeyen ve her maçta olmasada stabil bir performans sergilemeye çalışan sarı lacivertli takım Fenerbahçe maç sırasında yaşadığı değerli oyuncuların sakatlıkları ile son günlerde hatta haftalarda zor anlar yaşıyor. Fenerbahçe ekibinde iki maç, iki hafta üst üste yıldız oyuncular sakatlandı. İlk olarak Mezut Özil’in ayak bileğinin dönmesi ve ardından da Konyaspor maçında Pelkas’ın neredeyse tüm vücuduna aldığı darbe ile Fenerbahçe hem oyuncuları özelinde hem de performans özelinde darbeler yiyor.

Sarı lacivertli takımı bu kez Pelkas oldukça korkuttu. Süper Lig’de geri kalan haftada Fenerbahçe – Antalya maçında Mesut Özil ayak bileğinden sakatlandı ve neredeyse en az 2 hafta boyunca sarı lacivertli formayı giyemeyeceği açıklanmıştı. Süper Lig’de bu hafta Fenerbahçe, Konyaspor ile karşılaştı.

Karşılaşmanın 80. Dakikasında Fenerbahçe’de Dimitrios Pelkas ve Konyaspor’dan Skubic çarpıştı. Maçı izleyenler ne demek istediğimizi anlayacak öyle bir çarpışma oldu ki Pelkas hem boyun hem de bel bölgesine oldukça sert bir darbe aldı. Bir süreliğine yerde yatan ve hemen müdahalesi gerçekletirilen oyuncunun ilk an bilincinin gittiği ve dilini ısırdığı söylendi.

Çarpışmanın sonrasında Skubic ayağa kalkarken Pelkas sahadan sedye ile alındı ve direkt hastaneye kaldırıldı. Pelkas’ın yaşadığı bu sakatlık ve sert çarpışma sadece Fenerbahçe ekibini değil tüm futbol camiasını korkuttu. Son zamanlarda yaşanan oyuncu sakatlıkları tüm futbol camiasını oldukça korkutuyor. Ofansif oynama ve dikkatsizlik bir oyuncunun futbol kariyerinde önlenemez hatalara neden olabilir. Oyuncu hastaneye kaldırıldıktan sonra bilincinin açık olduğu öğrenildi.

Pelkas Herkesi Korkuttu

Süper Lig’in 29. Haftasında Konyaspor’un ev sahipliğinde oynanan Konyaspor – Fenerbahçe karşılaşmasında Pelkas yaşadığı sakatlık ile herkesi korkuttu. Maçın 80. Dakikasında Skubic ile girdiği ikili mücadelede yerde kalan ve kafasına sert bir şekilde Skubic’in vücuduna çarpan Yunan yıldıza hemen sağlık ekipleri saha içerisinde müdahale etti. Yunan futbolcu ilk müdahale sonrasında sağlık görevlileri ile birlikte sedye ile hastaneye gönderildi.

Bilincinin açık ve yerinde olduğu açıklanan Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas’ın kontrol amaçlı hastaneye götürüldü söylendi. Pelkas’ın yerine karşılaşmanın 82. Dakikasında Mbwana Samatta girdi. Dimitrios Pelkas’a kaldırıldığı hastanede MR çekildi ve durumunun iyi olduğu İstanbula takımı ile birlikte döneceği öğrenildi. Yunan yıldız İstanbul’da da tedbir amaçlı hastaneye kaldırılacak.

İstanbul’da da Hastanede Kalacak

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Bakı, Pelkas’ın durumu hakkında hemen tüm taraftarları bilgilendirmek ve süreç hakkında bilgi kirliliğini önlemek için açıklama yaptı. Açıklamasında Pelkas’ın hastaneden çıktığını ve kafasına aldığı darbe nedeni ile hemen toparlanmasını beklememiz gerektiğini ve oyuncunun en azından birkaç gün istirahat etmesi gerektiğini söyledi.

Süper Lig’in 29. Haftasında Konyaspor ile oynanan karşılaşmada sarı lacivertli yıldız Dimitrios Pelkas, rakibi ile çarpıştı. Kafasına ağır bir darbe alan oyuncu baygınlık geçirdi. Daha sonra sahadan ambulans ile alındı. Kaldırıldığı hastanede çekilen MR sonucunun temiz çıkması ile tüm Fenerbahçe derin bir nefes aldı. Önce Mesut Özil ardından da Pelkas’ın böyle zorlu sakatlıklar geçirmesi oyuncu sağlık durumuna ek olarak takım içinde, takımın maç dinamiği içerisinde de oldukça etkili olan detaylar.

Geçmiş olsun Pelkas, geçmiş olsun Fenerbahçe.