FENERBAHÇE’DE ROTA YERLİ

Spor Toto Süper Lig kapsamında Lider Beşiktaş’ı yakından takibi sürdüren sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe 2021-2022 sezonun transfer çalışmalarına hız verdi. Kadrosunda bulunan Nihal’i ve yetenekli oyuncular gelecek sezonlar için umut vaad ederken sarı-lacivertliler Niye başka yerli oyuncu olan Dorukhan toköz’ü de kadrosuna dahil etmek istiyor.

YABANCI SINIRI GELECEK

Sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Süper Lig’de şampiyonluk yarışını kıran kırana devam ederken gelecek sezonun transfer çalışmalarına da ağırlık verdi. Takımın teknik direktörlük koltuğuna oturan genç isim Emre Belözoğlu Geçtiğimiz sezon yürürlüğe girmesi planlanan Yeni Yabancı sayısı pandemi Dolayısıyla yürürlüğe girmeyince Önümüzdeki sezonda bu kurala uygun kadrosunu kurmayı planlıyor. Süper Lig ekipleri 2021-2022 sezonunda kadrosunda en fazla 14 yabancı futbolcu bulundurabilirken maç kadrosunda 11 oyuncu ilk 11’de ise 8 yabancı futbolcu bulundurabilecek.

Verilen bu sayılar bir sonraki sezonda yediye indirilmesi planlanırken sonraki sezon ise 6’ya inmesi planlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda oynanan Gaziantep futbol kulübü karşılaşmasında 7 Türk futbolcunun forma şansı buldu sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’den gelecek sezon yerli futbolcular kadroya dahil edilmesi planlanıyor.

1.LİG VE SÜPER LİG’DEN OYUNCULAR VAR

Gelecek sezonda yürürlüğe girmesi planlanan yabancı kuralı sebebiyle sarı-lacivertliler Türkiye genelinde büyük Çok yetenekli futbolcuyu listesine aldı. Medyada yer alan bazı haberlere göre Beşiktaş’ın yetenekli oyuncusu Dorukhan toköz öbür başka yetenekli futbolcu Alparslan Öztürk gibi oyuncular Sezon sonunda takımlarından ayrılma ihtimali bulunurken sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe yetenekli oyuncuları kadrosuna dahil etmeyi planlıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in güçlü ekiplerinden Ankara Keçiörengücü takımının formasını terleten Barış Alper Yılmaz, bir başka 1. Lig ekibi olan Ümraniye spor forması giyen Deniz Taşkan, ve Süper Lig’de forma şansı bulan İstanbul ekibi Kasımpaşa’nın yetenekli futbolcusu Çağatay kurukalıp sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin radarında bulunan isimlerden sadece bazıları.

Sarı lacivertliler genç teknik direktör Emre Belözoğlu takımın başına gelmesinin ardından adeta şampiyonluk için kenetlendi ve yalnızca bu sezon için değil gelecek sezon için de önlerini çok umutlu baktığı öğrenildi.  Genç teknik direktör Emre Belözoğlu 2021-2022 sezonu için birbirinden yetenekli Türk futbolcuları kadrosuna dahil edecek.