Fenerbahçe’de Pereira İle Yeniden

Fenerbahçe uzun bir arayışın ardından hocasına kavuştu. 2015-2016 yılında Fenerbahçe’nin başında görev alan Portekizli hoca 5 senenin ardından yeniden yuvaya döndü. Taraftarlar bu haberin ardından ikiye bölündü. Yeni sezonda nasıl bir Fenerbahçe ilzeyeceğiz şimdiden merak ediliyor.  İşte haberin detayları….

Fenerbahçe Resmi Hesabı Açıkladı

2 Haziran saat 19:00’da Türkiye futbol camiyasına bomba gibi bir haber düştü. Eski hocası Vitor Pereira ile yeniden sözleşme imzalayan Fener, hocasını yarım kalan şampiyonluğu tamamlamak için Vitor Periari ile tekrar anlaştık diyerek duyurdular.

Vitor Periari’nin futbol ve hocalık kariyerinde 5 lig şampiyonluğu ve 8 kupa var. Bu başarılı Teknik director ikinci kez Fenerbahçe bünyesinde hocalık yapmak için sari lacivterli yönetim ile anlaştıç

3 Sezon boyunca görev aldığı Çin Süper Ligi ekibine ilk sezonunda kulübün ilk şampiyonluğunu yaşatan Pereira kulübe adını altın harflerle yazdırdı. Ayrıca bu süreçte bir de Çin Süper Kupası kazandı.

‘Yarım Kalan Işimi Tamamlamaya Geldim’

5 yılın ardında eski yuvası Fenerbahçe’ye döndüğü için oldukça mutlu olduğunu söyleyen 53 yaşındaki Portekizli teknik adam yarım kalan işeri tamamlamak istediğini ve sari lacivertli ekip ile bu sezon sahada güçlü bir performans sergileyecekerini tüm taraftara duyurdu.

Geçtiğimiz ocak ayında bir gazeteye verdiği özel röportajda, Türkiye’de kulüplerin yarını düşünmediğini, gelecekle ilgili bir vizyon koymadığını belirtmişti. Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kendisine çok etkileyici bir plan ve programla geldiği belirterek yarım kalan işini tamamlamak istediğini ekledi.

Son 5 Sezonda Fenerbahçe’de En Çok Puan Toplayan Teknik Direktör….

5 sezonda Fenerbahçe’de bir sezonda en çok puan toplayan teknik direktör, Vitor Pereira oldu. 2020-2021 sezonu öncesi 34 maçla oynan sezonlarda 34 maçta aldığı 22 galibiyet ve 8 beraberlikle 74 puan toplayan Pereira, Fenerbahçe’nin başında çıktığı 64 maçta da 2,07’lik puan ortalaması tutturdu. Bu istatistik ile Fenerbahçe’deki son 5 sezonda en başarılı teknik direktör oldu.