Fenerbahçe’de Mesut Özil ile Birlikte Yeni Sistem

Süper Lig’de şampiyonluk için uğraşan ve ezeli rakiplerini adım adım takip den Fenerbahçe devre arası transfer döneminde dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil’i kadrosuna eklemişti. Mesut Özil ilk 11’de ilk kez Fatih Karagümrük maçında oynadı ve takımın ilk 11’ine yerleşti. Pelkas’ın da takıma döndüğü sarı lacivertli takımda, Luzi Gustavo ve İrfan Can Kahvci’nin de takıma dahil olacağı açıklandı. Sarı lacivertli takım bu yıldızlara özel bir taktik değişikliğine gideceğini söyledi.

Fenerbahçe devre arası transfer döneminde çok önemli iki orta saha oyuncusunu kadrosuna dahil etti. Arsenal’den dünyaca ünlü Mesut Özil, Başakşehir’den ise son yılların çıkış yapan oyuncusu İrfan Can Kahveci takımın sarı lacivertli çubuklu formasını giydi.

Tüm bu transferler ile birlikte taraftarın kafasında Gustavo, Ozan, Pelkas, Mert ve Sosa gibi oyuncular varken takımın teknik direktörü Erol Bulut’un Özil, Kahveci gibi yeni yıldızlara nasıl takımda yer vereceği merak konusuydu.

Yıldız Sistemi Geliyor

Teknik direktör Erol Bulut’un orta alanda tüm yıldızlarını kullanabileceği bir sistem üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. 46 yaşındaki genç teknik adam, yıldızları aynı anda sahaya koyabilmek için İngiliz takımlarının kullandığı “Diamond” elmas ismini verdikleri 4-4-2 düzenine geçmeyi planladığı açıklandı.

Teknik direktör Erol Bulut, bu düzende Pelkas, Mesut ve İrfan’ı aynı anda sahada kullanabilecek. Gustavo ve Ozan ise takımın savunma sıkıntılarını ortadan kaldıracak. Lemas düzeninde savunmanın önünde sadece Luiz Gustavo yer alacak.

Sakatlıklar Bitince Uygulamaya alınacak

Onun önündeki ikili Ozan ve İrfan olacak. İleri uçta ise golcülerin arkasında 10 numara Mesut iki forvetten biri ise Pelkas olacak. Bu sayede Fenerbahçe orta alandaki yıldızlarının yeteneklerinden maksimum seviyede yararlanmış olacak. Tecrübeli teknik adam, sakatların iyileşmesinin ardından bu sistemi hayata geçirecek.

Şu an için takımda sakatlıkları ve cezaları bulunan isimler ise sırası ile şu şekilde; cezalı olanlar Mauricio Lemos (art cezası), Ömer Beyaz (milli takımında) sakatlıkları bulunanlar; Diego Perotti (aşil tendon ameliyatı), İrfan Can Kahveci (üst adale yırtığı), Luiz Gustavo (diz ödemi), Filip Nocak (sakatlığı bilinmiyor)