Fenerbahçe’de Kongre Heyecanı Başlıyor

Fenerbahçe’de heyecanlı gelişmeler başlıyor. Beklenen kongre günü geldi ve kulüp tarihinde ikinci kez Ülker Stadyumu’nda yapılacak olan kongrede, mevcut başkan Ali Koç, seçimde tek aday olarak dikkatleri üzerine çekti.

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısının günü geldi. Ülker Stadyumu’nda gerçekleştirilecek kongrede mevcut başkan Ali Koç, tek aday olarak yer alacak. Diğer taraftan adaylığını açıklayan Eyüp Yeşilyurt, yeterli imza sayısına ulaşamadığı için saf dışı kaldı ve Engin Verel de adaylıktan çekildi. Kulüp tarihinde ikinci kez Ülker Stadyumu’nda düzenlenecek genel kurulda, aidatını yatıran 29 bin 9 üye oy kullanabilme hakkına sahip olacak. Kongre saatler 10.30’u gösterdiğinde başlayacak.

Salgın Sürecinde Seçim Çıkmazı

Fenerbahçe’de seçimli olağan genel kurul salgın koşullarında yapılacak ve ilk kez olacak bu durum birçok çıkmaza sebep oldu. Daha önce ilkinin 29-30 Mayıs tarihlerinde, çoğunluğun sağlanamaması halinde ikincisinin de 5-6 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan seçim; İçişleri Bakanlığının “Kademeli Normalleşme Tedbirleri”nden dolayı ertelenmiş ve ilki 5-6 Haziran tarihi, ikincisi ise 12-13 Haziran tarihi olarak belirlenmişti. İçişleri Bakanlığının Haziran ayı normalleşme tedbirlerindeki yasaklar sebebiyle Pazar gününe denk gelmeyecek olan seçim, 5-6 ve 12-13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilememiş ve ardından 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerine alımı yapılmıştı.

26 Haziran Cumartesi Günü Oy Verilecek

Fenerbahçe Kulübünde genel kurulda iki gün sürecek ve bu heyecan dolu iki günde nefesler tutulacak. Başkanı seçmek için oy verme işleminin ise 26 Haziran Cumartesi günü yapılması planlanıyor.Kongrenin ilk gününde yönetim, denetleme kurulunun ibra edilmesi planlanırken 2021 yılı bütçesi üyelerin oylarına sunulması düşünülüyor. Başkan, yönetim kurulu ve diğer kurulların belli olacağı Cumartesi günü ise toplam 29 bin 9 üyenin oy kullanma hakkı olacak.

Sandıklar oy verme işlemi bittikten sonra toplu olarak açılması planlanırken genel kurul divan başkanının öncülüğünde oylar sayımdan geçecek ve beklenen o belirsizlik netlik kazanacak. Gün bittiğinde genel kurul divan başkanı, Fenerbahçe kulübünün başkanını açıklayarak netlik kazandıracak. Nefeslerin tutulacağı günden sonra birçok belirsizlik kalkacak iken Kanarya Fenerbahçe’de yeni sezon için yeni kadro şekillenmiş olacak.