Fenerbahçe’de Kimlerin Takımdan Ayrılacağı Belli Oldu

Fenerbahçe; yedi yıllık hasrete son vererek 2021 – 2022 sezonunda lig şampiyonu olmak istiyor. Bu noktada, sarı lacivertli takımın başına Vitor Perreira getirildi. Altı yıl önce de Fenerbahçe’yi çalıştıran Pereira; bu defa çok daha hırslı!

Fenerbahçe; 2021- 2022 sezonunun ilk etap kamp çalışmaları için Topuk Yaylası’na gitmişti. Geçtiğimiz günlerde sona eren kampın ardından yurtdışı etabı başlayacak. Kamp süresince tüm futbolcuların performansını değerlendirme şansı bulan Vitor Pereira; beş ismin takımdan gönderilmesine karar verdi.

Slovenya Kampına Kimler Katılmayacak?

Fenerbahçe’de Vitor Pereira’nın takımda istemediği isimler arasında sürpriz birisi bulunmuyor. Geçtiğimiz sezon transfer edilen ancak bekleneni veremeyen Uruguaylı stoper Mauricio Lemos; Pereira’nın gözüne girmeyi başaramadı. Bunun yanı sıra, Lemos’un partneri olarak transfer edilen Marcel Tisserand’ın durumu ise belirsizliğini koruyor. Oyuncunun performansı yeterli görülmemişti. Ancak, bu bölgeye herhangi bir transfer yapılmadığı takdirde Tisserand takımda kalabilir.

Fenerbahçe’de takımdan ayrılması beklenen isimlerden birisi de Zanka! Ali Koç’un başkanlığa seçildiği ilk dönemin transferlerinden birisi olan Zanka; geçtiğimiz sezonu Kopenhag’da kiralık olarak geçirmişti. 1990 doğumlu Danimarkalı stoper; önümüzdeki sezonun kadrosunda düşünülmüyor. Bunun yanı sıra, Aziz Yıldırım döneminde transfer edilen Nabil Dirar da kendisine takım arıyor. 35 yaşındaki oyuncunun Fenerbahçe ile bir sezon daha sözleşmesi bulunuyor.

2020 – 2021 sezonunu İtalya’da kiralık olarak geçiren Sloven oyuncu Miha Zajc; Vitor Pereira’nın gözüne giremeyen isimlerden bir diğeri! 1994 doğumlu oyuncunun İtalya’dan talipleri bulunuyor. Son olarak, sakatlığı geçmeyen Diego Perotti de takımdan ayrılacak. Kalitesinden kimsenin şüphe etmediği Perotti; sakatlığının geçmemesinden dolayı bir türlü futbola dönemiyor. Bu yüzden, yabancı sınırını işgal etmemesi adına Perotti ile de yollar ayrılacak.

Fenerbahçe’nin Hazırlık Maçlarının Tarihi Belli Oldu

Fenerbahçe; Topuk Yaylası’ndaki kamp çalışmaları sırasında yalnızca bir hazırlık maçı yapmıştı. Romanya ikinci ligi takımlarından Csikszereda ile karşılaşan Fenerbahçe; Sinan Gümüş ve Serdar Aziz’in atmış olduğu gollerle maçı 2-0 kazandı.

Fenerbahçe; ilk olarak 24 Temmuz tarihinde Udinese ile karşılaşacak. Ardından, 27 Temmuz’da Tabir Sezena ile mücadele edecek. Son olarak, 30 Temmuz’da Al Ahli ile bir hazırlık maçı yapılacak.