Fenerbahçe’de “Keskin” Bir Golcü Arayışı

Yeni sezon için Vitor Pereira önderliğinde çalışmalarına hız veren Fenerbahçe’de Süper Lig heyecanı yaklaşmaya başladı. Süper Lig’e 16 gün kalmasının heyecanını yaşayan Sarı Lacivertli ekip, eksik gördüğü mevkileri güçlendirme peşinde.

Yeni sezon için geçtiğimiz sezonki performansı unutturacak bir atak peşinde olan Kanarya’nın Pereira ile bu iddiayı desteklediği görülürken yaptığı transferlerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Fakat Süper Lig’e 2 hafta kalmasına rağmen aradığı forveti bulamayan Kanarya, keskin bir golcü arayışında ve bu noktada ise 2 isim ön plana çıkıyor. Takıma Serdar Dursun’u katan Sarı Lacivertli Fenerbahçe mevcut kadroda elinde Enner Valencia ve Mbwana Samatta gibi isimler olmasına rağmen yeni bir atak peşinde.

Özellikle Pereira’nın Süper Lig’in krallarına göz diktiği ortaya atılan iddialar arasında yer aldı. Bu yolla Süper Ligin son 2 gol kralı Alexander Sörloth ve Aaron Boupendza akıllara gelirken temasların olduğu da iddia edildi.

Alexander Sörloth İçin Kiralama Önerisi

Sörloth için kulübü RB Leipzig ile temas kuran Sarı Lacivertliler, oyuncu için kiralama önerisi üzerinde durduğu iddia edildi. Alman ekibinin teklifi ise Kanarya’yı bir adım geriye çekerken teklifin 2.5 milyon Euro kiralama bedeli ile birlikte 10 milyon Euro zorunlu satın alma içermesi düşündüren kısımları oldu.

Alman ekibi karşısında zor düşen Sarı Lacivertli ekibin fiyatları düşürmeyi çalıştığı iddia edildi. Yeni sezon forvet için aranan isim olan Sörloth için Kanarya’nın sınırlarını zorlayacağı düşünülüyor. Sörloth’un 2019-20 sezonunda 24 gol sevinci bulunması da dikkat çeken detaylar olarak yer alıyor. 

Fenerbahçe Hatayspor’un Kapısını Gol Kralı İçin Çaldı

Geçen senenin gol kralı olarak adlandırılan Hatayspor’un Aaron Boupendza’sı Fenerbahçe’nin radarına girdi. Geçtiğimiz sezon 22 gol sevinci ile adından fazlasıyla söz ettiren Boupendza için Kanarya’nın ısrarcı olduğu bilinirken Hatayspor ile de temas kurduğu biliniyor.

Temas sonrası ise 12 milyon Euro beklentisi içinde olduğunu açıklayan Hatayspor’un teklifini Sarı Lacivertli ekibin değerlendirdiği biliniyor. Fenerbahçe’nin daha makul bir fiyat ve birkaç oyuncu takası ile transferi sonlandırma amacı içinde olduğu tahmin ediliyor.