Fenerbahçe’de Kaleci Krizi Yaşanıyor

Süper Lig’in 12’inci haftasında evinde ağırladığı Kayserispor maçında 2-0 geriye düşen ve son dakikalarda bulduğu gollerle 2-2’lik beraberliği kurtaran Fenerbahçe, son 4 maçından sadece 1 puan toplayabildi.

Belçika temsilcisi Antwerp karşısında aldığı 3-0’lık galibiyetle yaşadığı krizden çıktığına dair taraftarlarını umutlandıran Sarı Lacivertliler, tam 4 kere direğe takıldıkları maçta genel olarak gösterdikleri performansla hayal kırıklığı yaratsa da Fenerbahçe’de sorun bunlarla da sınırlı kalmadı.

Konyaspor maçında sakatlanan Altay Bayındır’ın 3 aya yakın süre sahalardan uzak kalacağını açıklayan Fenerbahçe’de, Altay’ın yerine kaleye geçen Berke Özer’i de sakatlığın kurbanı oldu. Yaşadığı sakatlık nedeniyle Ümit Milli Takım kadrosundan çıkarılan genç kalecinin sakatlığının ne kadar süreceği henüz açıklanmadı.

Fenerbahçe Kalesi Boş Kaldı

Geçtiğimiz sezon takım halinde iyi olmayan bir performans göstermesine rağmen özellikle kalecisi Altay Bayındır’ın performansı sayesinde yüzü gülen Fenerbahçe, bu sezon ise kalede bir kabus yaşıyor. Altay’ın EURO2020’den sonra düşen ve bir türlü istikrara kavuşmayan performansına rağmen genç kalecisine güvenen Sarı Lacivertliler, Konyaspor maçında yaşanan ağır sakatlık nedeniyle yıldız kaleciden bir süre uzak kalınacağını açıklamıştı.

Yine Altay gibi oldukça potansiyelli bir kaleci olarak gösterilen Berke Özer’in kaleye geçmesiyle birlikte en azından Altay dönene kadar kale konusunda güvenilir bir kalecisi olduğunu düşünen Vitor Pereira ve taraftarlara bir diğer kötü haber ise bu sefer Berke Özer’den geldi.

Kayserispor maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle formasını giydiği Ümit Milli Takım’ın aday kadrosundan çıkarılan Berke Özer’in sakatlığının ne kadar süreceği ise henüz belirsiz.

Sezon başından bu yana en güçlü bölgesi olarak gösterilen savunmasının da formunun düşmesiyle beraber hemen hemen her maçta gol yemeye devam eden Fenerbahçe’de kaleci konusunda da bir belirsizliğin ortaya çıkması camiada iyice moral bozukluğu yaratırken, şimdi sorun Fenerbahçe’nin kalesini kimin koruyacağı.

Berke Özer’in 2 haftalık milli arada sakatlığını atlatıp kaleye dönmemesi halinde Fenerbahçe’nin kalesine aday olan 2 genç oyuncusu bulunuyor. Bu oyunculardan birisi 2003 doğumlu Ertuğrul Çetin diğeri ise bir dönem Fenerbahçe’nin de kalesini koruyan Serdar Kulbilge’nin oğlu olan Bartu Kulbilge.

Fenerbahçe’nin Sorunları Bitmiyor

Fenerbahçe’de yaşanan kaleci sorunu 13’üncü haftada oynanacak maç nedeniyle daha da ciddileşen bir sorun. Bilindiği üzere Fenerbahçe, 13’üncü haftada Galatasaray’ın konuğu olacak.

Bu maçta alınacak olumsuz bir sonucun teknik direktör Vitor Pereira’nın koltuğunu kaybetmesine dahi sebep olabileceği bir ortamda, 18 yaşında hiç resmi maç tecrübesi olmayan iki kalecisinden birini tercih etmesi durumunda oyuncular üzerinde de ciddi bir baskı oluşturmak zorunda kalacak olan Fenerbahçe’de Berke Özer’in en kısa sürede dönmesi en büyük temenni.

Galatasaray maçı gibi hangi tarihte, hangi saatte ve nerede oynanırsa oynansın taraftarların her zaman galibiyet beklediği bir maçta Fenerbahçe’nin genç kalecilerine yüklenecek bir yük, onların kariyerinde kötü bir başlangıç anısı olabilir.