Fenerbahçe’de Kadro Planlamasında Son Düzlük

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe’nin, Vitor Pereira ile transfer çalışmaları hız kazanarak devam ediyor. Yeni sezon için gün sayısı azalırken Pereira’nın kadroyu ay sonuna kadar şekillendirmesi planlanıyor. Özellikle yabancı oyuncu sayısını azaltma çabası içinde olacak olan Portekizli çalıştırıcının, planlama içerisinde olduğu düşünülüyor. Yeni sezon için mutlak şampiyonluk isteyen Kanarya Fenerbahçe’nin iddiası, Sarı Lacivertli taraftarları şimdiden heyecanlandırıyor.

Kadrodan Gidenler, Kalanlar ve Daha Fazlası

Pereira’nın yeni sezon planlamaları yavaş yavaş kendisini belli ederken ilk olarak takımın önemli isimlerinin, çok ciddi bir teklif gelmedikçe, gönderilmemesi gündemde yer alıyor. Özellikle iddialı isimlerden Pelkas ve Szalai’nin gönderilmemesi planlanırken yine de çok ciddi bir teklif gelmesi Sarı Lacivertli yönetimin her an fikirlerini değiştirebilirmiş gibi gözüküyor.

Diğer taraftan Valencia, Osayi, Sosa Caulker, Gustavo ve Samatta gibi güçlü isimlerin mevcut kadroda kalma olasılığı yüksek gözükse de yeni sezon adına durum belirsizliğini korumaya devam ediyor. Serie A’ya transfer olma çabası içerisinde olan Perotti’nin henüz herhangi bir kulüple transfer sürecinde olmadığı biliniyor. Oyuncu Nabil Dirar için kararın ise birkaç gün içerisinde verilmesi planlanıyor.

Geçtiğimiz sezon geniş kadroda istenmeyen ve 1 yıllık daha sözleşmesi bulunan isim için Pereira’dan son karar bekleniyor. Oyuncu Miha Zajc’ın ise Pereira’dan şans bulabilmesi bekleniyor. Genoa kulübüyle anlaşamayan ve yeni sezon kadrosunda da düşünülmeyen isim için Kasımpaşa’daki performansı övgü toplayıp dikkat çekerken Pereira’nın da gözünden kaçmadığı biliniyor. Bu yolla yeni sezon için sürpriz bir atak gelmesi beklenebilir.

Net Karar Ağustos Ayı İçerisinde Verilecek

Fenerbahçe’nin yeni sezon için formasını terletme imkanı bulması zor olacak isimler; Lemos, Ademi, Novak, Zanka ve Thiam olarak düşünülürken bu oyuncular üzerinde çeşitli planlamalar yapılması iddia ediliyor. Bunun yanı sıra Pereira’nın üçlü savunma dizilimi için fazla stoper ihtiyacı sebebiyle oyuncu Tisserand’ın takımda kalma fikri üzerinde durduğu düşünülüyor. Deneyimli Portekizli teknik hocanın kadro planlamasında son kararlarını verdiği bilinirken bu aşamayı Ağustos ayı içerisinde sonlandıracağı ifade edildi. Yeni sezon için heyecan devam ediyor.