Fenerbahçe’de Haziran Ayının Son Haftasında Gündem Oldukça Yoğun

Geçtiğimiz sezonu üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe; 2021 – 2022 sezonunda şampiyon olmak istiyor. Ancak, sarı lacivertli takım; ligin sona erdiği günden bu yana pek fazla mesafe kat edemedi. Serdar Dursun dışında bir transferi olmayan takımın önümüzdeki sezonki antrenörünün kim olacağı da halen daha belirsizliğini koruyor.

Fenerbahçe’de ne olacağı merakla beklenen bir diğer konu ise başkanlık seçimi! 2018 yılının Haziran ayında büyük bir beklentiyle başkan seçilen Ali Koç; geride bıraktığımız üç sezonda herhangi bir kupa kazanamamıştı. Bu noktada, Fenerbahçe’yi Haziran ayının son haftasında teknik adam ve başkan seçimi gibi konularda yoğun bir gündem bekliyor.

Fenerbahçe’de Başkan Kim Olacak?

Üç yıllık başkanlık döneminde yalnızca mali konularda başarılı olan ancak sportif konularda beklentileri karşılayamayan Ali Koç’un önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek seçimli olağan genel kurulunda yeniden başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 25 – 26 Haziran tarihlerinde yapılacak genel kurul sonucunda hem başkan hem de yeni yönetim belli olacak.

Ali Koç; Fenerbahçelilerden bir dönem görev süresi daha isterken çok daha başarılı olacağının garantisini de verdi.

Fenerbahçe’de Yeni Teknik Adam Kim Olacak?

Emre Belözoğlu ile yola devam etmeyeceğini açıklayan Fenerbahçe’de öncelikli olarak Portekizli veya Alman bir teknik adamın başa getirilmesi hedefleniyordu. Ancak, Paulo Fonseca ve Marco Silva gibi teknik adamlarla görüşmeler yapılsa da somut bir adım atılamadı. Birkaç hafta öncesinde İspanyol teknik adam Rafael Benitez’in adı geçse de deneyimli teknik adamın mali şartları pek uygun bulunmadı.

Ali Koç; geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada teknik direktör adaylarını üçe indirdiklerini ifade etmişti. Bu noktada, basında adı geçen Lucien Favre, Rafael Benitez gibi isimlerin Fenerbahçe’ye gelmesi pek gerçekçi durmuyor. Son olarak Everton’ı çalıştıran Portekizli teknik adam Marco Silva ve Luis Castro’nun isimleri öne çıkıyor. Bir başka deyişle, bu iki isimden birisinin Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Başkanlık seçiminin ardından 1 Temmuz 2021 tarihinde toplanacak olan Fenerbahçe’de sezonun ilk idmanını yeni teknik direktörün yaptırması hedefleniyor.