Fenerbahçe’de Hangi Futbolcular Kampın Yıldızı Oldular

Kadrosunda 17 yabancı futbolcu bulunan Fenerbahçe’nin 2021 – 2022 sezonunda tek hedefi var! Uzun süreden bu yana şampiyon olamayan sarı lacivertli takım; bu sezon şampiyon olarak taraftarlarını sevindirmek istiyor. Fenerbahçe; şu ana kadar Serdar Dursun ve Steven Caulker dışında transfer yapmadı. Hem mali problemler hem de kadroda 37 futbolcunun bulunması; sarı lacivertli takımın işini zorlaştırıyor. Buna ek olarak, 17 yabancı futbolcunun varlığı; yabancı transferi konusunda Fenerbahçe’nin elini kolunu bağlıyor.

Fenerbahçe’de Beklenmeyen Performans Gösteren İsimler Kimler?

Vitor Pereira; 2015 – 2016 sezonundan farklı olarak bu defa 3-4-3 sistemini benimsedi. Oynanan beş hazırlık maçında da bu sistem tercih edildi. Kadroda bulunan oyuncuların bu sisteme ayak uydurması dikkat çekiyor. Geçtiğimiz sezon Trabzonspor’dan transfer edilen Filip Novak; istediği süreleri alamadan sezonu tamamlamıştı. Sol bekte Caner Erkin’in yedeği olmaktan kurtulamamıştı. Ancak, Çek oyuncu; 3-4-3 sisteminde üçlü defansın solunda formayı kapmış gibi gözüküyor. Hücumcu yönü ile tanınan Novak; sol stoper olarak katkı yapacak gibi duruyor.

Kampın yıldızı olarak gösterilebilecek bir diğer isim ise Sloven oyuncu Miha Zajc! Geçtiğimiz sezon İtalya’da kiralık oynayan oyuncunun takımdan gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak, kampta ve hazırlık maçlarında göstermiş olduğu performans ile Pereira’nın gözüne girmeyi başardı. Ozan Tufan’ın satılması ve Jose Sosa’nın takımdan ayrılması halinde Miha Zajc’ın takımda kalacağını söyleyebiliriz.

Marcel Tisserand ve Mert Hakan Yandaş Kampın Yıldızı Oldular!

Geçtiğimiz sezonun başında Wolfsburg’dan transfer edilen Marcel Tisserand; bilhassa ilk devrede yaptığı hatalar ile tepki toplamıştı. Kongolu stoper; formasını Serdar Aziz’e kaptırmıştı. Ancak, oyuncunun hazırlık kampını en iyi şekilde değerlendirdiğini söylemek mümkün! Üçlü defansın sağında yer alması beklenen Tisserand; takımda kalabilir. Serdar Aziz ve Steven Caulker gibi isimlerle gireceği forma yarışından galip ayrılabilir.

Fenerbahçe’de performansıyla dikkat çeken bir diğer isim Mert Hakan Yandaş! Geçtiğimiz sezon çok sayıda maçta forma şansı bulan oyuncu; merkez orta saha pozisyonunda çok sayıda futbolcu olmasından dolayı takımdan ayrılabilecekler arasında gösteriliyordu. Fakat, hazırlık kampında çok iyi bir performans sergileyerek Fenerbahçe’de kalıcı olacağının sinyallerini verdi.