Fenerbahçe’de Galibiyet Serisi Son Buldu

THY Avrupa Ligi’nin 26. Haftasında ülkemizden iki temsilci karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde oynanan Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes karşılaşmasında kazanan taraf Anadolu Efes oldu.

Bu sonuç ile birlikte Fenerbahçe Beko’nun ligde yakaladığı 10 maçlık galibiyet serisi sona ermiş oldu. Kıyasıya mücadele verilen karşılaşmada Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko’yu 74-106 mağlup etti ve parkeden büyük bir sevinç ile ayrıldı.

Fenerbahçe Beko Kendi Evinde Hüsrana Uğradı

Karşılaşmanın sonucu ile birlikte Anadolu Efes, Fenerbahçe’nin organizasyonda elde ettiği 10 maçlık galibiyet serisine son vermiş oldu. Lacivert beyazlı takım ise Avrupa Ligi’nde 15. Galibiyetini almış oldu. Fenerbahçe Beko ise 10. galibiyetini yaşayan taraf oldu.

Karşılaşmaya Anadolu Efes iyi bir başlangıç yaptı. Sertaç Şanlı ile birlikte 6 sayılık bir seri yakaladı ve ilk 4 dakikada 8-0 üstünlük oluşturdu. Lacivert beyazlı takım, ilk sayılarını 5. Dakikada üreten Fenerbahçe Beko karşısında Micic’in basketleri ile 6. Dakikada farkı çift hanelere çıkarmayı başardı ve skor 2-12 oldu. De Colo’nun skor yükünü üstlendiği Fenerbahçe toparlanmaya başladı ve Micic’in etkili performansı ile birlikte Fenerbahçe’ye cevap veren Anadolu Efes karşılaşmanın ilk çeyreğini 24-11 önde tamamlamış oldu.

Performansını düşürmeden ikinci periyota devam eden Anadolu Efesi LArkin, Beaubois ve Anderson ile 3 sayı çizgisinin gerisinde yakaladığı sayılar ile birlikte 15. Dakikada 20 sayılık bir fark yarattı.

Skor 22-42 oldu. Çek oyuncu Vesely ile pota altında etkili bir performans yakalayan Fenerbahçe Beko farkı indirmeyi başardı ve üst üste 10 sayı üretti. 19. Dakikada far 11 sayıya düştü. Bu çeyrekte 3 sayı çizgisinin gerisinden ve serbest atışlardan 21 sayı elde eden Anadolu Efes soyunda odasına 53-39 önde giden taraf oldu.

Karşılaşmanın ikinci bölümünce, iki takımda dış atışlardan skor üretmeye başladı. Fenerbahçe Beko’nun 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu 2 isabete 5 basket ile karşılık veren Anadolu Efes, 25. Dakikada 68-52 öne geçti. Skor üretmekte zorlanan Fenerbahçe karşısında Micic’in kazandırdığı sayılar ile fark yaratan Anadolu Efesi final periyoduna da 81-58 üstünlük ile girdi.

Anadolu Efes Göz Açtırmadı

Final periyodunda rahat bir oyun oynayan ve farkı 35 sayıya kadar çıkarmayı başaran Anadolu Efes, karşılaşmadan 106-74 galibiyet ile ayrıldı. Karşılaşmada Sırp oyuncu Vasilije Micic Avrupa Ligi kariyerinde rekora imza attı. Karşılaşmada attığı 37 sayı ile bir maçta en fazla sayısını elde etti. 

Anadolu Efes’in üstünlüğünü kaybetmediği karşılaşma Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynandı. Karşılaşmanın hakemleri ise Miguel Angel Perez (İspanya), Olegs Latisevs (Letonya), Anne Panther (Almanya) idi. Karşılaşada yer alan isimler;

Fenerbahçe Beko: De Colo 24, Guduric 4, Ulanovas 8, Barthel, Vesely 18, Brown 5, Eddie 3, O’Quinn 8, Pierre 4, Ali Muhammed, Tarık Biberovic

Anadolu Efes: Micic 37, Simon 9, Beaubois 14, Moerman 2, Sertaç Şanlı 13, Larkin 11, Dunston 6, Anderson 6, Singleton 6, Doğuş Balbay 2