FENERBAHÇE’DE EMRE BELÖZOĞLU ÇIKMAZI

Spor Toto Süper Lig’i 3. sırada tamamlayan Fenerbahçe, Erol Bulut’la yolların ayrılmasından sonra Emre Belözoğlu’nu takımın başına geçirmişti. Sarı lacivertlileri son haftaya kadar mücadelenin içinde tutan 41 yaşındaki futbol insanının, ilerleyen dönemlerde Fenerbahçe’de nasıl bir yol izleyeceği ise hala tam olarak belli olmadı. Bir yandan yönetimin bu konuda resmi bir karar alması beklenirken, bir yandan da Başkan Ali Koç’un teknik direktörlük için ilk tercihinin yabancı bir isim olduğu da gündemi meşgul ediyor. Ancak böyle bir durum söz konusu olsa bile Koç, Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’de kalmasını istiyor. Belözoğlu’nun ise bu isteğe nasıl cevap vereceği henüz belli değil.

Süper Lig’i 3. sırada tamamlayan Fenerbahçe’de, takımın gelecek sezon hangi teknik direktörle devam edeceği hala belli olmadı. Resmi bir kararın açıklanmasının beklendiği şu günlerde, Başkan Ali Koç’un takım için ilk tercihinin yabancı bir teknik direktör olduğu da konuşuluyor. Ancak Ali Koç, böyle bir durum söz konusu olsa bile Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’de kalmasını istiyor. 41 yaşındaki futbol insanının ise bu isteğe nasıl cevap vereceği henüz belli değil.

Futbol hayatına 1 yıl erken veda eden Belözoğlu, teknik direktörlük hedeflerini erteledi ve Ali Koç’un isteği ile kulüp menfaatini göz önünde bulundurarak sezona sportif direktör olarak başladı. Erol Bulut’un takımın başında olduğu dönemde teknik adamla uyumlu bir şekilde çalışan Belözoğlu, Bulut’un ayrılmasından sonra istemediği zaman ve şartlarda teknik direktörlük kariyerine adım attı. Bu nedenle Süper Lig’in son 10 haftasında, sarı lacivertli ekibi Emre Belözoğlu çalıştırdı. Bu 10 haftalık süreçte ekibin performansında önemli bir değişim gerçekleşti. Kendi içinde başarılı bir ivme yakalayan takım, son haftaya kadar yarışın içinde olmayı başardı.

Öte yandan 31 Mayıs Pazartesi itibariyle sportif direktörlük sözleşmesi sona erecek olan futbol insanının, teknik direktörlük dışındaki herhangi bir teklifi kabul etmeme olasılığının olduğu öğrenildi. Çünkü Belözoğlu’nun, sportif direktör olarak devam etmeye ya da yabancı bir teknik direktörün yardımcısı olarak görev almaya sıcak bakmadığı iddia edildi. 41 yaşındaki futbol insanının, önceki kararlarının aksine, bu sefer profesyonel anlamda bir adım atma ihtimalinin olduğu da ileri sürüldü.

SARI LACİVERTLİ CAMİA BASKI YAPIYOR

Sarı lacivertli camianın, Fenerbahçe yönetimine Emre Belözoğlu’nun takımın teknik direktörü olmaması konusunda baskı yaptığı öğrenildi. Bu baskının altında yatan sebep ise Belözoğlu’nun henüz tecrübesiz olması ve dolayısıyla takımı şampiyonluğa götürme şansının az görülmesi. Sosyal medya platformlarında tartışma yaratan bu konu hakkında, taraftarların da benzer düşüncelere sahip olduğu gözlemleniyor.

KULÜP TARİHİNE GEÇTİ

Fenerbahçe’de 2008–2012, 2013–2015 ve 2019–2020 olmak üzere 3 farklı dönemde top koşturan Emre Belözoğlu, 2020/2021 sezonunda ise hem sportif direktör hem de teknik direktör olarak görev aldı. Sarı lacivertlilerde hem futbolcu hem idareci hem de antrenör olarak çalışan Belözoğlu, böylece kulübün tarihine de geçmiş oldu. Ayrıca bu sezon ilk olarak sportif direktörlük pozisyonunda görev alan futbol insanı, 1 yıl boyunca 24 transferle öne çıktı.