Fenerbahçe’de Demirspor Öncesi Güncellemeler

Fenerbahçe’de yeni sezonun hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Bilindiği üzere sarı lacivertliler, Spor Toto Süper Lig’İn 2021 – 2022 sezonun ilk haftasında geçen sezon 1. Lig’de şampiyon olan Süper Lig’e yükselmeye hak kazanan Adana Demirspor ile deplasmanda kozlarını paylaşacak. Yeni sezona mutlak şampiyonluk parolası ile başlayacak olan Fenerbahçe, lige galibiyet ve 3 puan ile başlamak istiyor.

Sarı lacivertlilerde başta teknik direktör Vitor Pereira olmak üzere, futbol otoriteleri, medya ve taraftarlar takımın yeni kadrosunu ve oyun yapısını sahada görmeyi bekliyor. Bilindiği üzere Portekizli teknik adam, önümüzdeki sezonda önceki yıllara nazaran farklı bir oyun stili ile oynamayı planlıyor. Yaz sezonunda yapılan kapm antrenmanlarında 52 yaşındaki çalıştırıcı, takıma 3’lü savuna sistemini benimsetmeye çalıştı.

Teknik Direktör Vitor Pereira’nın 3-4-3 Sistemi

Fenerbahçe, önümüzdeki sezonda 3 – 4 – 3 sisteminin farklı varyasyonları ile sahaya çıkacak. Maçların gidişatı ve rakiplere göre teknik direktör Vitor Pereira, 3 – 4 – 1 – 2 ya da 3 – 4 – 2 – 1 şeklinde takımı sahaya sürecek. Bu oyun dizilimine bakıldığı zaman en önemli bölge 3’lü savunma olarak öne çıkıyor. Yaz sezonunda 3’lü savunma çalışmaları yapan sarı lacivertliler, hazırlık maçlarında da bu sistemle sahaya çıktı. Büyük ölçüde olumlu sinyaller alan Portekizli teknik adam, eksik gördüğü kısmı ise son yapılan Güney Koreli Kim Min Jae ile doldurdu. Böylece savunmanın ortasında görev alacak olan isim Kim Min Jae oldu. Sarı lacivertli Fenerbahçe başarılı ve genç sol beki Attila Szalai, 3’lü sistemin sol tarafından oynayacak. Savunmanın sağında ise Tisserand forma giyecek.

Kanat Beklerin Önemi

Fenerbahçe’de 3’lü savunma hattından sonra bu sisteme bakıldığı zaman bir diğer önemli bölgeler ise kanat bekler olacak. Çünkü burada oynayan futbolculara hem hücumda hem de savunmada büyük iş düşecek. Kamp sezonunda ve hazırlık maçlarında sağ kanat – sağ bek pozisyonunda Nazım Sangare ile Bright Osayi Samuel görev yaptı. Öte yandan sol tarafta ise Ferdi Kadıoğlu sahaya çıktı. Fenerbahçe, hala devam etmekte olan transfer sezonunda bu mevkiler için takvie arayışlarına devam ediyor.