Fenerbahçe

Fenerbahçe’de De Kovid-19 Vakası Tespit Edildi

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Liglerin 12 Haziran’da başlayacağı bilgisinin üzerine ise spor kulüpleri takım antrenmanlarına başladı.

Koronavirüs sebebiyle 19 Mart günü askıya alınan liglerin, 12 Haziran günü başlayacağı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından duyuruldu. Kalan maçlarda başarı kaydetmek isteyen spor kulüpleri ise uzun zamandır bireysel olarak sürdürdüğü antrenmanlarını takım halinde yapmaya başlamaya hazırlanıyordu.

Süper Lig’de mücadele eden Fenerbahçe ise, bu süreçte kulüpte yer alan herkese Kovid-19 testi uyguladı. Fakat sarı lacivertli kulüpten endişelendiren haber geldi.

Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi sitesi üzerinden bir açıklama yaparak, bir personelinde koronavirüs testinin pozitif çıktığını bildirdi. Öte yandan kulüp tarafından yapılan açıklamada bir çalışanın durumunun da şüpheli olduğu belirtildi. Takımın bugün yapacağı antrenmanın ise iptal olduğu bilgisi duyuruldu.

Antrenman İptal Edildi

Konuya ilişkin açıklama yapan sarı lacivertli kulüp, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde 5 Mayıs Salı günü tüm futbolcu, teknik ekip ve çalışanlara Kovid-19 testi yaptırıldığı açıklandı. Yapılan testlerin sonucunda ise Samandıra çalışanlarından bir kişinin testinin pozitif olduğu bilgisinin geldiği ifade edildi. Ayrıca iki çalışanın da sağlık durumuna ilişkin detaylı bir takip söz konusu olduğu belirtilerek, bugün ikinci bir teste tabi tutulacağına dikkat çekildi.

Koronavirüs vakasının görülmesi sebebiyle bugün yapılacak antrenmanın iptal olduğu da açıklamada belirtildi.