FENERBAHÇE’DE DAVA SONUÇLANDI

Sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe açılan futbolda şike davası sonuçlandı. dava kapsamında araştırılan Samanyolu yayın grubu başkanlığını yapan isim Hidayet Karaca toplamda 1406 yıl hapis cezasına çarptırılırken soruşturmanın başlangıcında yer alan polis memuru Ahmet Kalender 588 yıl hapis cezasına çarptırılırken Fethullahçı terör örgütünün futbola karışmasına Ön ayak olduğu ileri sürülen eski polis memuru Lokman yanık 161 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılırken oruşturma sürecinde İstanbul Organize Suçlar ile mücadele Şube Müdürlüğü yapmış olan Nazmi Ardıç ise tam 1972 yıl 10 ay hapis cezasına  çarptırılmış oldu.

SUÇLULAR CEZALARINI BULDU

2016 yılında başlayan Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan, 5 yıldır detaylı bir şekilde devam eden soruşturma İstanbul 23 Ağır Ceza mahkemesince karara bağlanmış oldu. Sarı lacivertli kulüp Fenerbahçe’nin başkanlık görevini yapan Ali Koç duruşmaya katıldı. Kapatılan Samanyolu yayın grubunda başkanlık görevi yapmış olan isim Hidayet Karaca daha önce Fethullahçı terör örgütüne üye olma suçu sebebiyle bu soruşturmada bu açıdan Ceza almazken 76 defa haberleşmenin gizliliğini ihlal ettiği için 166 defa evrakta sahtecilik yaptığı için mi 91 defa iftira atması sebebiyle genel toplamda 1406 yıl hapiste kalacak. 

Soruşturma başladığında Emniyet Müdürlüğü görevi yapan Nazmi Ardıç ise 70 defa haberleşmenin gizliliğini ihlal etmesi sebebiyle 134 defa evrakta sahtecilik yapması sebebiyle ve 17 kez iftira 60 olması sebebiyle toplamda 2412 yıl 10 ay hapiste olmasına karar verildi.  Soruşturma kapsamında dosya hazırlanmış olan Lokman yanık Fethullahçı terör örgütüne yardım etmiş olması sebebiyle evrakta sahtecilik ve iftira suçların ile birleşince toplamda 161 yıl 8 aylık bir süre için hapis cezasına çarptırılmış oldu. Bunun yanı sıra soruşturmayı ilk başlatmış olan polis memuru Ahmet Kalender ise toplamda 588 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

AZİZ YILDIRIM HAPİS YATMIŞTI

Şike soruşturmasının başlangıcında terör örgütü başı Fethullah Gülen’in vermiş olduğu talimat doğrultusunda futbol camiasında girilmesi ve kitlelerin etkilenmemesi amacıyla sarı-lacivertli kulüp Fenerbahçe şike kumpası kurulmuştu. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım dava kapsamında bir süreliğine hapiste yatmıştı.