FENERBAHÇE’DE BULUT DEVRİ BİTTİ

Beş yaşındaki teknik direktör Erol Bulut’u sezon başında iki yıllık sözleşme imzaladı sarı lacivertli Fenerbahçe yönetimi ile bugün, 25 Mart perşembe günü karşılıklı olarak sözleşmesini bitirdim. Özellikle Fenerbahçe’nin bu sezon altı mağlûbiyetler ve başarısızlıklar ile adından sıkça söz ettiren ve kötü bir anlamda söz edeceğim Erol Bulut en sonunda Fenerbahçe teknik direktörlük koltuğundan çıkarıldı.

Fenerbahçe ekibi bu sezon Kadıköy’de maç yenemez ve Kadıköy laneti diye bir şey oluşturdu. Fenerbahçe yönetimi Alınan bu başarısızlıkları teknik direktör Erol Bulut ve onun yardımcıları ile yollarını ayırarak çözmeye çalışacak.

FENERBAHÇE’DE YENİ BİR DÖNEM

Sezon başında takıma getirilen Erol Bulut teknik direktörlük koltuğunda otururken takımı sarı lacivertli Fenerbahçe’yle tam 34 maça çıktı. Bu 34 maçın sonuçları ise şu şekilde; Fenerbahçe 21 galibiyet gözledi fakat sahadan 5 beraberlik ve sekiz mağlubiyet alarak ayrıldı. Bu mağlubiyetlerin çoğu yani zamanda beraber, çoğu Fenerbahçe’nin kendi evinde, iç sahada, Kadıköy’de alındı. Bu sezon Fenerbahçe 59 puanla üçüncü sırada yer alıyor şu an.

Bu 59 puanın 35’i dış sahada yani deplasmanda alınan maç puanları. Evinde istediği gibi oynayamayan hatta deplasman maçlarına da tam olarak istediği gibi bir performans sergileyemeyen Beşiktaş Erol Bulut ile oldukça sıkıntılı günler geçirdi. Artık son haftalarda Fenerbahçeli oyuncular sesli bir şekilde hocalarına sevmediğini ve onun soğuk bir iletişim ile onlara yaklaştığını Söylemeye başladılar. Erol Bulut her maça farklı bir oyuncu kadrosu ile sahaya çıkıyorduk.

Her maçta değişen bu oyuncu kadrosu takımın içerisindeki 90 dakikalık süre boyunca nasıl bir ekip ruhunu oluşturacaklarını ve nasıl bir performans sergileyeceklerini oldukça engelliyordu. Sürekli değişen oyuncu kadrosu ile yedekte oturanlar ya da sahaya çıkanlar da sürekli değiştiği için oyuncuların da kafaları allak bullak oluyordu.

FENERBAHÇE’DE EMRE DÖNEMİ

Erol Bulut’un ardından boşalan teknik direktör lük koltuğuna sezon sonuna kadar şimdilik Emre Belözoğlu geçecek. Emre Belezoğlu takımla beraber bugün milli maç arasından sonra oynanacak olan Denizlispor maçı için hazırlıklara başladı. Takımdan bazı oyuncular milli maç kadrolarına dahil olduğu için Fenerbahçe gibi İstanbul’da kalan oyuncularıyla yeni haftanın hazırlıklarına başladılar. Bakalım sezon sonuna kadar Fenerbahçe’de nasıl bir performans değişikliği olacak yoksa aynı bir performans Ligi tamamlayacaklar mı heyecanla bekliyoruz.