Fenerbahçe’de Belözoğlu’ndan Veda

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un düzenlediği basın toplantısında ayrılığını duyurduğu Fenerbahçe Futbol A Takım Direktörü ve Sportif Direktörü Emre Belözoğlu kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajla sarı-lacivertlilere veda etti.

Mesajla Veda Etti

Mesajında, kulüp başkanı Ali Koç’a, mesai arkadaşları ve futbolculara, kulüp personeline, hukuk ve finans ekibi ile futbol koordinasyon ekibine teşekkür eden Emre Belözoğlu, yıllar önce futbolcu olarak girdiği kapıdan, kaptan, sportif direktör ve son olarak da teknik direktör olarak görev yaptığı kulüpten Fenerbahçe’nin evladı olarak ayrıldığını açıkladı.

Belözoğlu yayınlanan mesajını kalbinin en özel yerinde bulunduğunu bildirdiği Fenerbahçe taraftarına ettiği teşekkürle sürdürdü. Geçtiğimiz sezonda taraftarın maçlarda fiziken yanlarında olmasa da sokaklarda kendisini bağrına bastığını, umuduna ortak olduğunu söyleyen Belözoğlu, sonu hayal ettiği gibi bitmeyen sezondaki tek burukluğunun taraftarı ve futbolcuları mutlu edememek olduğunu paylaştı. İleride tekrar kulübün başına geçeceğinin sinyallerini de veren Belözoğlu bunu, kaçırılan şampiyonluğun üzüntüsünü bir gün fazlasıyla telafi edeceğini ifade ederek gösterdi.

Ayrılık sürecine dair kulübü yıpratmak isteyenlerin mutlaka çıkacağını bildiğini söyleyen genç çalıştırıcı, kendisine yapılan planlı saldırılara karşı özellikle sessiz kalmasının sebebinin Fenerbahçe’ye olan saygı ve sevgisi olduğunu ifade etti.

Başkan Ali Koç ile dostluklarını ve birbirlerine karşı duydukları güven ile saygının sonrasında da devam edeceğine vurguda bulunan Emre Belözoğlu, kendisine verilen her görevi var gücüyle yerine getirmeye çalıştığını, buna karşın Fenerbahçe’yi kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya çalışan kısır zihniyetleri gördüğünü ve farklı hesapları olan kişilerle karşılaştığını belirtti.

Yine de bugün de kendisinin küçük hesapların içinde olmayacağını ifade eden Belözoğlu, mutlu olduğunu, zira ülkenin en köklü camiası olan Fenerbahçe kulübünde futbolcu, kaptan, teknik direktör ve sportif direktör olarak hizmet verdiğini söyledi. Mahcubiyetinin ya da mahrumiyetini olmadığını zira şevkle ter dökerek, parayı fazlaca önemsemeyerek hareket ettiğini belirten Belözoğlu, saygınlığın başkalarının söyledikleriyle değil kişinin kendi yaptıklarıyla kaybedilebileceğini ifade etti.

Son olarak Fenerbahçe taraftarına seslenen Belözoğlu taraftara şampiyonlukla veda edebilmeyi çok istediğini ancak bunun nasip olmadığını, ileride böyle zamanların geleceğini ifade etti. Belözoğlu tüm taraftarları çok sevdiğini söyleyerek mesajını sonlandırdı.

Başkan Açıklamıştı

Ali Koç yapmış olduğu basın toplantısında Emre Belözoğlu’na teşekkür ederek yabancı bir hoca ile çalışmayı düşündüklerini açıklamıştı. Başkan Koç, Emre Belözoğlu’nun kariyeri ve Fenerbahçe’nin geleceğini riske etmemek adına bu kararı aldıklarını ifade etmişti.