FENERBAHÇE’DE BELÖZOĞLU’NA VEDA

Sarı lacivertli Fenerbahçe takımında Emre Bölezoğlu yönetimi sona erdi. Erol Bulut’un ardından Fenerbahçe teknik direktörü koltuğunu Emre Bölezoğlu oturdu. Fakat geçtiğimiz günlerde Ali koç başkanlık seçimine tekrar açıklama yaptı günlerde Emre Bölezoğlu ile gelecek sezon devam etmeyecek benim özellikle yabancı bir teknik hoca istediklerini söyledi.

ALİ KOÇ ARDINDAN BELÖZOĞLU’NA VEDA

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şu anki başkanı Ali Koç geçtiğimiz günlerde tekrardan başkanlık adayı olduğunu açıkladı. Haziran ayı içerisinde başkanlık seçimlerinin yapılacağı Fenerbahçe’de aynı zamanda başkanlık seçimine ek olarak bir diğer önemli konuda teknik direktör konusu. Erol bulup da istedikleri performansı bulamayan Fenerbahçe başarılı birlik performansı sergileyemediği için sezon ortasında Erol bulut ile yollarını ayırdılar. Erol Bulut’un gitmesin ve ardından bir sürü teknik direktör arayan fakat bu teknik direktör arayışına gelecek sezona bırakmak isteyen Fenerbahçe yönetimi Emre Belözoğlu yönetiminde son maçlarına çıktı.

Sportif teknik direktör olarak görevini yapan Emre Belözoğlu Erol Bulu’un ardından teknik direktörü koltuğuna oturdu. Emre hoca oyuncularla oldukça uyumlu ve iyi bir şekilde performans sergiledi. Öğrencileri ile olan uyumu ve maç performansları oldukça iyi olan Emre Bölezoğlu her ne kadar istediği kadar maç kazanmış olsa da ve Kadıköy lanetini kırmış olsada şampiyonluğu getiremedi. Fenerbahçe dördüncü yıldızına uzun bir süredir uzak ve bu sene artık şampiyon olarak dördüncü yıldızı ona ulaşmak istiyor. Emre Bölezoğlu Fenerbahçe ile gerçekten başarılı bir performans sergiledi.

Özellikle Erol Bulut’un ardından Fenerbahçe’nin düşük performansını yeniden canlandıran ve oyuncularıyla beraber gerçekten başarılı bir 90 dakika geçiyor Emre Bölezoğlu başarılı oyuncu performanslarıyla dikkat çekti. Kadıköy’de maç kazanamayan erol Bulut’un aksine Emre Bölezoğlu Kadıköy’de maç kazanarak aslında Fenerbahçe’nin Kadıköy lanetin olmadığını tamamen yanlış yönetimdan kaynaklı olduğunu herkese duyurdu.

Son haftalara kadar şampiyonluk iddaasına oldukça güçlü tutun Fenerbahçe her ne kadar şampiyon olmak istese de bunun son haftalarda aldı darbelerle başaramadı. Bunun sonucunda da Emre Bölezoğlu sportif teknik direktörlükten teknik direktörle adım attığı Fenerbahçe’de sezonun sonunda artık son görevini yaptı ve Ali Koç’un başkanlık adayını açıkladığı gün de Fenerbahçe’ye veda etti.

BÖLEZOĞLU YERİNE YABANCI HOCA

Fenerbahçe’de Emre Bölezoğlu yerine ağustos ayında başlayacak olan Süper Lig için yabancı hoca aranıyor. Ali koç özellikle hoca kriterlerinin olduğunu ve bu sezon şampiyon olmak istedikleri için bu hoca arayışına titizlikle yürüttüklerini belirtti. Yabancı hoca için birkaç isimle görüştüklerini ve henüz kesinleşen bir şey olmadığını söyledim Ali koç Emre Belözoğlu’na veda etti. Ali Koç’un yaptığı açıklamanın ardından Fenerbahçe’nin resmi hesapları da Emre Belözoğlu’na veda eden paylaşımlarda bulundu. Gelecek sezon Fenerbahçe hangi teknik direktörü ile sahaya çıkacak ve Emre Bölezoğlu kariyer yolculuğunda hangi takıma geçecek ya da bir takıma geçip teknik direktörlük yapacak mı bunlar gerçekten oldukça merak ediliyor ve yeni sezon için tüm taraftarlar çok heyecanlı.