Fenerbahçe’de Beklenen Biletler Kesildi

Yeni sezon hazırlıkları süren sarı lacivertli takımda deneyimli teknik direktör Vitor Pereira, takımda 11 kişinin biletini kesti. Yaz sezonunda transfer edilen Steven Caulker’in de  takımdan gitmesi için düğmeye bastı. Caulker’in gönderilmesinin ardından Güney Koreli futbolcunun transfer edilmesini istedi.

Kanarya’nın Gündemi

Yeni sezon çalışmalarının hızla devam ettiği Fenerbahçe’de şok olaylar birbiri ardına geldi. Portekizli teknik direktör Pereira, 11 isim ile yolları ayırmak için düğmeye bastı. Ayrıca yaz sezonunda yapılan 2 transferden biri olan Steven Caulker’in de takımdan gitmesine karar verdi. İngiliz stoperin gidişinin ardından Güney Koreli Min-Jae Kim ile temasa geçilecek.

Sezon başında takımın başına yeniden geçen Pereira, yaz boyunca takım ile çalışamalarını yoğun bir şekilde sürdürdü  ve gitmesi gereken isimlerin listesini çıkardı. Buna göre 11 ismin gitmesini isteyen Portekizli çalıştırıcının listesi şöyle: İsmail Yüksek, Oğuz Kağan Güçtekin, Mame Thiam, Kemal Ademi, Murat Sağlam, Sadık Çiftpınar, Emir Miray Köksal, Melih Bostan, Barış Alıcı, Caner Erkin ve Sinan Gümüş.

Dinamo hazırlık maçı öncesi Pereira, Caner Erkin ve Sinan Gümüş’ü süresiz kadro dışında bıraktı. Bu durumda ikilinin kendilerine yeni bir takım bulması gerekiyor. Caner ve Sinan çalışmalarını takımdan ayrı bir şekilde devam ettirecek. 

Bu kararın alınması Pereira’nın ilk dönemindeki olayları hatırlattı. Galatasaray derbisi öncesinde ilk 11’de yer almadığını öğrenen Caner Erkin, Portekizli hoca ve bir yönetici ile tartışarak ortamı germişti. Aynı zamanda futbol etiğine sığmayan laflar sarf eden Caner, kadro dışına bırakılmıştı.

Yeni Stoper Arayışı

Pereira’nın da imzasıyla yaz sezonunda transfer olan Steven Caulker’ın da gitmesi isteniyor. Pereira bu gidişle birlikte Güney Koreli Min-Jae Kim’in takıma katılması isteniyor.

Pereira bu kararını İngiliz stoperin oyunu yavaşlatması ve topun hızını kesmesi gerekçeleriyle aldığı aktarıldı. 

Güney Koreli stoperin Fenerbahçe’den gelecek teklife sıcak baktığı öğrenildi. Yönetimin temasa geçtiği Kim için en kısa sürede bir teklif hazırlanacak.

Kariyerinde Porto, Everton ve Lazio gibi takımlarda forma giyen Güney Koreli stoper, Ocak 2019’da 5 milyon 250 bin Euro bonservis bedeli ile Beijing Guoan’a transfer oldu. Ligde toplamda 13 kere sahaya çıkan 1.90’lık stoperin en beğenilen özellikleri çabuk hareket edişi ve tekniğinin düzgün olması olarak belirtiliyor.