FENERBAHÇE’DE AYRILIK SEZONU

Süper Toto Süper Lig’de Fenerbahçe zor günler geçiriyor. Ara transfer döneminde oldukça transfer maliyeti harcayan Fenerbahçe şampiyonluk kupasını kaldıramazsa kendi oyuncularını Avrupa Ligi’ne transfer ederek oradan gelecek olan bütçe ile mali sıkıntısına çözüm bulmak istiyor.

ALTAY VE OZAN İLK HEDEF

Şampiyonluk kupası uzak bir ihtimal olan Fenerbahçe’de başka alternatif çözümler düşünülmeye başlandı. Bu alternatif çözümlerin arasında da kendi oyuncularını başka takımlara kiralamak ya da satmak fikri en önde gelen fikirlerden birisi oldu. Ozan Tufan sezonun başından beri sezon sonunda Avrupa takımlarına gönderilecek gibi bir dedikodu ve kesinlik vardı.

Ozan Tufanın ara transfer dönemindeki tek teklifleri hem teklif ücretinin beğenilmemesinden dolayı hem de sezon sonuna kadar kalan maçlarda ozan tufana dahil etmek için Fenerbahçe yönetimi tarafından reddedildi.

Ozan Tufanın özellikle milli maçların kadrosunda yer almasından dolayı ve yine sezon sonunda Euro 2020’deki kadroya dahil olmasından dolayı yurtdışı temsilcileri tarafından daha da dikkat çekeceğini ve fiyatının daha da artacağını düşünen Fenerbahçe Euro 2020’den sonra Ozan Tufanın gidip gitmeyeceğini karar verecek. Şu an için Fenerbahçe’nin hedefi ozan Tufanın bonservis ücretini yüksek tutmak.

SEZON SONUNDA AYRILIK OLACAK MI

Ozan tufana ek olarak son günlerde kulislerden dışarı çıkan bir diğer isim de Fenerbahçe’nin müthiş yetenekli kalecisi Altay Bayındır. Bu sezon kaleci olarak en fazla dikkat çeken oyunculardan birisi olan Altay Bayındır Fenerbahçe’nin sezon sonunda başka takımlara kiralayacak ya da satacak oyuncular arasındaki listeye girdi bile. Altay Bayındır da Ozan Tufan gibi milli takım kadrosunda yer aldığı için oradaki dış temsilciler tarafından da izlenecek ve var olan dikkatini daha da dikkat eklenerek herkesin gözdesi haline gelecek.

Altay Bayındır‘ın sezon sonunda gelecek olan tekliflerini sıcak bakacağını ve bu teklifleri değerlendireceğini söyleyen Fenerbahçe böylece kendi oyuncularını bonservis Bedelleriyle satarak ara transfer döneminde oldukça yüklü bir mali proje girdiği için bu maliyeti daha da azaltmak istiyor. Sezon sonunda şampiyon takım Fenerbahçe olup tüm bu olası senaryoları belki baştan yazacaklar belki de gerçekten sezon sonunda ozan Tufan ve Altay Bayındırı Avrupa Ligi’nde görmek üzere uğurlayacağız.