Fenerbahçe’de Arda Güler Rüzgarı

Sarı lacivertli Fenerbahçe takımı hazırlık maçları ve kampı ile yeni sezona hazırlanan takımlardan birisi. Sezon bitiminde yeni teknik direktörünü açıklayan ve yaz boyuncu yeni teknik direktörü ve onun ekibiyle hazırlıklara başlayan sarı kanaryalar bu sezon için iddialı.

Geçtiğimiz sezon teknik direktör değişimleri olsa da ligden hiç kopmayan ve her an savaşmaya hazır olan Fenerbahçe takımı ligi ikinci sırada bitirdi. Bu sezonda da geçen sezonda olduğu için Avrupa Ligi’nde hatta Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme hakkı elde eden Fenerbahçe ilk olarak eleme maçlarına çıkacak.

Yeni sezon için hazırlıklarına ve oyuncu transferlerine ağırlık veren sarı kanaryada genç neslin ve tüm ülkenin sevdiği henüz 18 yaşında olan Arda Güler rüzgarı esiyor. Arda Güler altyapıdan Fenerbahçe as kadrosuna çıkmayı başaran oyunculardan birisi.

Arda Güler Yükselme Döneminde

Geçtiğimiz günlerden Fenerbahçe Acun Ilıcalı’nın takımı olan HullCity ile Sakarya’da bir hazırlık maçı yaptı. Arda Güler o maçta golünü attı ve maçın sonunda tüm top toplayan genç ekip koşarak onu tebrik etti.

Sadece Fenerbahçe camiasının değil aynı zamanda da tüm futbolseverlerin sevgisini ve saygısını kazanan Arda Güler her geçen gün gelişerek kendi kendisine eklemeler yapıyor. Kendi gelişimi için elinden geleni yapan Arda Güler bir röportajında araba ve ev almak çok basit ben paramı şu an için yaşam koçuna, beslenme uzmanına ve sporuma ayırmak istiyorum demişti.

Jorge Jesus’un Arda Kararı

Bu yüzden başarısına başarı katan ve daha da büyüyeceğine herkesin inancı tam olan Arda Güler taraftarın kalbini çoktan kazandı. Geçen sezon penaltı vuruşunda taraftarın Arda Güler diye tezehürat yapmasının ardından İsmail Kartal penaltı vuruşunun başına genç oyuncuyu geçirdi ve Arda Güler ilk golünü atmış oldu.

Sadece gol atması ile değil de yaptığı harika şık paslar ve asistler ile de herkesin gönlünü kazanan Arda Güler deplasman maçlarında da rakip takımın taraftarından destek görüyor. Taze teknik direktör Jorge Jesus’un Arda ile nasıl bir yol izleyeceği ve maçlarda ilk 11 kadrosuna ekleyip eklemeyeceği şu an bilinmese de bu genç yetenek bu sezon Fenerbahçe forması ile daha da yükselişe geçeceğinden emin olabiliriz.