Ersun Yanal

Fenerbahçe Yönetimi Ersun Yanal İle Yollarını Resmen Ayırdı

Süper Lig’in son 5 maçında 3 yenilgi ve 2 kez de beraberlik yaşayan, galibiyete adeta uzak kalmış Fenerbahçe ekibi, Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırdı.

Süper Lig’de art arda yaşanan olumsuzluklar, sarı lacivertli ekipte ciddi bir sarsıntıya yol açmıştır. Son 5 maçında 3 kez mağlubiyet ve 2 kez de beraberlik yaşadı. Taraftarın da dikkatini çeken durum sonrasında ise sarı lacivertli yönetim, Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını resmen ayırmış olduğunu bildirdi.

En çok tepkiyi ligin 23’üncü haftasında Galatasaray derbisinde aldığı 3-1’lik yenilgi ile alan Fenerbahçe Spor Kulübü, 20 yılın ardından da kendi evinde ilk kez sarı kırmızılı ekibe karşı yenilgi yaşamış oldu.

Trabzonspor Maçında Takımın Başında Olacak

Bu mağlubiyetin ardından taraftarın da talebi, teknik adam Ersun Yanal ile yolların ayrılmasına yönelik olmuştu. Derbi ardından çalıştırıcının istifa etmiş olduğuna ilişkin iddialar yayılsa da, kısa süre sonra iddiaların asılsız olduğu öğrenilmişti. Fakat günler sonrasında kulüp, alınan tepkilerin de üzerine Yanal ile yollarını resmen ayırdığını bildirerek şu açıklamayı paylaştı: “Kulübümüz, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal hocamızdan gelen talep üzerine, kendisi ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrılmasına karar vermiştir”.

Öte yandan ise teknik adamın Ziraat Türkiye Kupası’nda Trabzonspor ile karşı karşıya gelecek Fenerbahçe maçında, takımının başında olacağı belirtildi.