Fenerbahçe Yıldızı Ferdi Kadıoğlu için Sürpriz Talipler

Fenerbahçe’nin milli futbolcusu olan Ferdi Kadıoğlu için Avrupa’nın önemli kulüpleri bir bir devreye girmeye başladı. Jorge Jesus’un vazgeçilmez olarak nitelendirilen isimlerinden birisi olan Ferdi Kadıoğlu için 3 Avrupa ekibinin devreye girmiş olduğu ve bunlardan bir tanesinin de Hollanda ekibi Ajax olduğu alınan bilgiler arasında.

Hem Süper Lig ‘de hem de Avrupa Ligi’nde yoluna doludizgin bir şekilde devam etmekte olan Fenerbahçe ‘de takımın en istikrarlı olarak oyununu sürdüren isimlerinin başında Ferdi Kadıoğlu gelmektedir. Geçen sezon içerisinde teknik direktör Vitor Pereira’nın kendisine vermiş olduğu yeni rolü sonrasında büyük bir ivme yakalayarak yükselişe geçen genç Ferdi Kadıoğlu sonrasında da İsmail Kartal yönetiminde de başarılı çizgisini sürdürmeye devam etti.

Jorge Jesus Beraberinde Olgunlaşan Futbolu

Bu sezon Jorge Jesus ile beraber futbolunu fazlası ile olgunlaştırma fırsatı elde eden Ferdi Kadıoğlu göstermiş olduğu başarılı performans ile Avrupa’nın önemli kulüplerinin bir bir ilgisini çekmeyi de başardı. Edinilen bilgilere göre milli futbolcuya gösterilen bu ilgi artık sadece ilgi ile kalmayıp teklif boyutuna da ulaşmaya başlıyor. Ferdi’nin menajerinin geçtiğimiz günlerde yöneticiler ile bir görüşme yapmış olduğu ve şu ana kadar 3 adet kulüpten kendilerine yoğun ilgi olduğunu ilettiği öğrenilen bilgilerden. Genç yıldıza kancayı atmış olan takımlardan birisinin de Ajax olduğu belirtilmekte.

Futbola Hollanda’da başlamış olan ve NEJ Nijmegen formasını da giyip sahalara çıkıp terleten Ferdi Kadıoğlu’nun ismi daha önce de Ajax ile anılmıştı. Yıldız futbolcu ile ilgilenen kulüplerin milli aradan hemen sonra oynanacak olan Beşiktaş – Fenerbahçe arasında kıyasıya geçecek olan derbi mücadelesine temsilci göndereceği ifade edilmekte. Yetkililerin ise Ferdi Kadıoğlu’nu canlı bir şekilde tribünden izleyeceği öğrenilen bilgiler arasında bulunmaktadır.

Son iki sezonda da tam bir joker kimliğine bürünerek başarılı oyununu ortaya koymuş olan Ferdi Kadıoğlu yeşil sahada çok sayıda bölgede oynayabilir olmasına karşın performansı ile büyük alkış topladı. Jorge Jesus’un vazgeçemediği isimlerden birisi olarak adlandırılan Ferdi Kadıoğlu bu sezon içerisinde toplam olarak 11 resmi maça çıkarak görevini gerçekleştirdi.

Ferdi Kadıoğlu

İşte Ferdi Kadıoğlu

Fenerbahçe’nin milli futbolcusu olan Ferdi Kadıoğlu, dünya genelinde en etkili 25 yaş altı futbolcuları arasında gösterilmeye hak kazandı.

Geçtiğimiz yılda Vitor Pereira ve İsmail Kartal’ın elinde büyük bir ivme atlayan Ferdi Kadıoğlu, bu sezonda da Jorge Jesus’un prensi olmuş oldu. Tüm bunların yanında performansı ile Uluslararası Spor Çalışmaları Merkezi’nin araştırmasında kendisine yer edinmeyi de başardı. Ferdi Kadıoğlu; ortalama maç seviyesi, aldığı süre, takım arkadaşları ve kendisi ile aynı profildeki futbolcular ile kıyaslanarak yapılan değerlendirmeler sonucunda dünyanın en etkili 25 yaş altı oyuncuları arasında yerini edinmiş oldu.

Ferdi Kadıoğlu; kanat mevkiinde oyun kurucu futbolcu rolünde 79.8 puan beraberinde 5. sırada yer alıyorken Süper Lig’den listeye girmiş olan tek futbolcu olarak da kayıtlara geçmiştir. Milli yıldızın hemen önünde ise Federico Dimarco (90), Fran Garcia (84.6), Lautaro Blanco (83.9) ve Jacob Ramsey (80.9) oyuncuları ilk 4 sıralamayı oluşturmaktadır.