Fenerbahçe Yerli Teknik Direktör Adaylarından Kenan Koçak ile Görüştü

Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’nın durumu henüz netleşmemişken Fenerbahçe’nin de form tutamamış olması sebebiyle Portekizli teknik adam ile yolların ayrılıp ayrılmayacağı hala netleşmiş değil ve aynı zamanda büyük ihtimal ile Fenerbahçe yönetimi teknik direktörlük koltuğu için hamle yapmak için devre arasına kadar önümüzdeki 3 maçlık periyotu bekliyor. Bu 3 maçlık bölümün ardından alınan sonuçlara ve saha içindeki oyunun durumuna göre Fenerbahçe yönetim kurulu Portekizli teknik direktör hakkında kararını verecek.

Daha önce bu tarz şeylerde çok geride kaldığı ve hatta en yakından bu yaz döneminde bile VitorPereira’nın takımın başına getirilene kadar takım çok uzunca süre teknik direktörsüz kalmış transfer çalışmaları da sekteye uğramıştı. İşte yapılan bu hatalardan ders çıkaran Fenerbahçe yönetimi bu sefer daha hazırlı davranıyor.

Belirlenen hem yerli hem de yabancı hocalardan oluşan listelerin değerlendirildiği ve bu değerlendirmeler neticesinde ilk dirsek temasının ise A Milli futbol takımımızın Yardımcı Antrenörü genç teknik adam Kenan Koçak ile gerçekleştirdi.

Fenerbahçe’nin Masasındaki Teknik Direktör Planları

Fenerbahçe’de Portekizli teknik direktör ile yolların ayrılması bekleniyor. Hem Portekizli teknik adamın başka takımlar ile görüşüyor olduğu hem de Fenerbahçe’nin başka takımlar ile görüştüğü ve iki tarafında arayışlarda olduğu aktarıldı.

İlk plan teknik direktör VitorPereira’nın tekrardan başarılı performanslar göstermesi ve önümüzdeki 3 maçlık periyotta alınacak puanlar ile birlikte lider Trabzonspor’un da puan kaybetmesi durumunda süper lig adına umutlar artacak.

Daha önümüzde toplanacak 12 puanın olması sebebiyle elde edilen başarı ve sağlanacak güvenin ardından ayrılık düşünceleri rafa kalkabilir. Vitor Pereira istenilen şekilde devre arası transfer döneminde gemisini kıyıya yanaştırılabilirse şu anki elinde bulunan oyunculara ek olarak 1 forvet, 1 tane oyunun her iki yönünü de oynayabilecek dinamik ve tempolu bir orta saha ve 1 tane sağ kanat beki alındığı takdirde Portekizli teknik adamın sistemindeki eksik parçalar tamamlanmış ve Vitor Pereira’nın hayalindeki tempolu ve baskın Fenerbahçe ortaya çıkmış olacak.

2. plan ise ligi tanıyan yerli ya da yabancı hocalar ile görüşülüp yola devam edilmesi. Bu durumda ise daha önce Beşiktaş’ta teknik direktörlük yapan SlavenBilic gelirken yerli olarak da Okan Buruk’un adı geçiyor daha önce de bu tarz bir durumda almış olduğu İstanbul Başakşehir ile şampiyonluğa uzanmış olması Okan Buruk ihtimalini öne atarken ailevi yaşadığı problemlerin durumuna bağlı olarak şu anki duruma göre takım çalıştırma düşüncesi pek yok denilebilir. Eğer bu sorun çözülürse o zaman farklı bir şey konuşuruz.

3. plan ise yeni futbol ekolünün parçası olan genç teknik direktörlerden bir tanesine şans verilip getirilecek teknik adam ile yapılanmaya gidip günümüzün yapısına adapte olmak. Bu alanda ise öne çıkan isimler son olarak Fatih Karagümrük teknik direktörlüğü yapmış olan Francesco Farioli ve A Milli futbol takımımızın Yardımcı Antrenörü Kenan Koçak.

Fenerbahçe’nin Adaylarından Kenan Koçak’ı Tanıyalım

Türk asıllı alman futbol adamı futbolculuğunun yanı sıra futbolda birçok kademede görev almış bir futbol adamı.  Takım Menajerliği, sportif direktör ve Teknik direktörlük yapmış olan Kenan Koçak 5 Ocak 1981’de Kayseri’de doğdu. Futbolculuk kariyerine Almanya’da başlayan ve başladığı kulüpte kariyerini noktalamış olan Kenan Koçak kariyerinde 4 farklı takımda teknik direktörlük yaptı.

VFR Mannheim ile 66 maça çıkmış ve 1,97 puan ortalaması yakalamıştı.

WaldhMannheim ile 104 maça çıkıp 1,63 puan ortalaması yakaladı.

Sandhausen ile 82 maça çıkan teknik adam 1,21 puan ortalaması ile görev alırken

Bundesliga 2 ekiplerinden Hannover 96 ille 57 maçta 1,39 puan ortalaması yakalamış ve sözleşmesi sona ermiş ve bazı bundesliga takımlarından teklif almıştı. Fakat A milli takımdan gelen teklif üzerine Stefan Kuntz’un yanında yardımcı antrenör olarak göreve başladı.