Fenerbahçe Yeni Transferi Miguel Crespo İle

Transfer yaz döneminin bitmesine sayılı günler kala, Fenerbahçe’den yeni transfer atağı geldi. Kanarya’nın yeni orta saha oyuncusu olacak olan Miguel Crespo, İstanbul yolunu tuttu bile.


İmzaların da kısa bir sürede atılması beklenen oyuncu, başarılarıyla da göz dolduruyor ve dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle pas ve çalım başarısı ile öne çıkan oyuncu, şutlarının gol olması oranının da yüksek olmasıyla takdir topluyor.


Daha öncesinde Portekiz 1. Futbol Ligi ekiplerinden Estoril Praia’da formasını terleten oyuncu, Sarı Lacivertli Fenerbahçe yönetimi ile görüşmek için İstanbul’a geldi. Sağlık kontrollerinin de en kısa zamanda yapılacağı düşünülen 24 yaşındaki oyuncunun transferine kesin gözüyle bakılıyor.

İstatistikleri İle Takımının En İyisi Olarak Öne Çıkmıştı


Estoril’li Miguel Crespo, çok tanınmış bir futbolcu olmasa da istatistiki başarıları ile ön plana çıkan bir isim olarak yer alıyor. Pasörlükteki başarısı sıkça konuşulan Portekizli oyuncunun, çalım ile adam eksiltme başarısının da yüksek olduğu biliniyor.


Geçtiğimiz sezon Portekiz 2. Ligi’nde mücadele veren futbolcu, toplam 30 karşılaşmada yer almış ve 26 şut pası ile dikkatleri üzerine çekmişti. Diğer taraftan çalım ve ikili mücadele istatistiklerinde dikkatleri üzerine çekmekle kalmamış, takımının en iyisi olmuştu.


Kaleyi bulan şutlarının büyük çoğunluğunun da gol sevinci yaşatması, Kanarya’nın oyuncu için neden ısrarcı olduğunu bir kez daha kanıtlar nitelikte oluyor.

102 Maçta, 10 Gol ve 7 Asist!


Kariyeri boyunca toplam 102 maçta mücadele vermiş olan Portekizli oyuncu, bu maçlarda toplam 10 gol sevinci yaşattı ve 7 asist başarısı gösterdi. Bu mücadelelerinin 50’sinde 8 numara olarak yer almış ve 9 gol sevincini de bu mevkisinde yaşatmıştı.


Bununla birlikte 3 asist başarısını da bu mevkide gösteren oyuncu, 16 mücadelede sol kanat ve 13 mücadelede de 10 numara olarak görev aldı.


Futbolu nefes almak ya da yemek yemek gibi gördüğünü dile getiren Portekizli başarılı oyuncu, sözlerine iyi ve mutlu yaşamak için futbola ihtiyacı olduğunu söyleyerek devam etti. Futbola olan tutkusu takdir toplayan oyuncu, bu yönüyle Luiz Gustavo‘ya benzetiliyor.