Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörünü Açıkladı

Bu sezon bir kez daha şampiyonluk parolasıyla çıktığı yolda hayal kırıklığına uğrayan Fenerbahçe, sezon başında göreve getirdiği Vitor Pereira ile yollarını ayırdıktan sonra simge isimlerinden biri olan İsmail Kartal’ı geçici olarak görevlendirmişti. Kartal’ın beklentilerin çok üstüne çıkan ve Sarı Lacivertli takımı ligin 2’nci sırasına taşıyan performansından sonra camianın kafası bir hayli karıştı. Zira gelecek sezona yeni bir teknik direktörle mi başlanmalı yoksa Kartal ile mi devam edilmeli sorusuna bir türlü cevap bulunamadı. Bununla birlikte uzun süredir teknik direktör sürüncemesinde olan Sarı Kanarya, yeni teknik direktörünü duyurdu ve Portekiz futbolunun önde gelen isimlerinden Jorge Jesus ile 1 senelik anlaşma yaptı.

Bir Kez Daha

Bu sezon Süper Lig’de şampiyonluk hasretini sonlandırmak adına yola çıkan Fenerbahçe adına sezon bir kez daha hayal kırıklığıyla sona ererken bu durum Ali Koç adına da ciddi bir kredi azalması anlamına geliyordu.

Göreve geldiği günden bu yana Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor ve hatta Başakşehir şampiyonluklarını gören Koç, kulübe başkan seçildiği günden bu yana hiçbir kupayı kaldırma şerefini yaşayamadı.

Bununla birlikte Sarı Lacivertli takım adına bilhassa maddi anlamda elinden gelen her türlü fedakârlığı yapan Ali Koç, bir kez daha aynı tavırda bulundu ve maddi külfeti çok yüksek olmasına rağmen çok prestijli bir teknik direktör olan Jorge Jesus’u göreve getirdi.

Başarılı teknik adam kendi ülkesinde ve Brezilya’da aldığı başarılı sonuçlarla futbolun tanınan simalarından birisi ve Ali Koç’un da belirttiği gibi ülkenin şu anki maddi şartlarında Türkiye’ye getirilebilecek en iyi teknik direktörlerden biri.

Bununla birlikte Portekizli teknik adamla 1 yıllık sözleşme imzalayan Fenerbahçe’nin gelecek sezona yine şampiyonluk parolasıyla başlayacağını tahmin etmek zor değil. Bu sezonda da şampiyonluk gelmezse Ali Koç adına çanların sesi daha da yükselecektir.

Jorge Jesus İddialı

Başarılı olduğu kadar kendi şahsına münhasır teknik adamlardan da biri olan Jorge Jesus, gerektiği zaman oyuncularına, basın mensuplarına ve hatta yöneticilerine kadar herkesle kavga etmesi ve onlara amiyane tabirle fırça çekmesi gibi bir özelliğe sahip.

Bununla birlikte Portekizli teknik adam şu anlık oldukça mutlu görünüyor. Fenerbahçe’ye geldiğinde buranın atmosferinden etkilendiğini dile getiren Jesus, taraftarlara da hazır olmaları için mesaj verdi. Sarı Lacivertli ekibin 8 seneden bu yana şampiyonluğa hasret olduğunu hatırlatan Jorge Jesus, bu hasrete son vermek adına göreve geldiğini ve bu sezon bunu başaracaklarına inancının tam olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçe İsmail Kartal ile birlikte kısa ama çok başarılı bir dönem geçirdikten sonra bir kez daha zar atarak Jorge Jesus’u göreve getirmiş oldu. Bu teknik direktör değişikliğinin Ali Koç’un atımlık son barutu olduğunu dile getirmekte ise hiçbir şekilde yanlışlık yok.