Fenerbahçe Yabancı Sınırı Nedeniyle 9 Oyuncuyla Yollarını Ayıracak

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam ederken yeni isimleri konusunda da adayları belli olmaya başladı. TFF’nin yeni kuralı yabancı sınırı ile tercihlerini tekrar gözden geçirmek zorunda kalan Kanarya, teknik direktör konusunda Alman ve Portekiz sularında arayış içinde olurken transfer konusunda Portekiz sularını gözüne dikmiş bulunuyor.

Fenerbahçe’nin bu yolla verdiği kararlardan biri geçtiğimiz sezon sakatlığından dolayı çok az forma giyme şansı bulan oyuncu Diego Perotti üzerinde oldu. Perotti yerine Braga oyuncusunu transfer etmek isteyen Kanarya’nın radarında 27 yaşındaki oyuncu Fabio Martins var. Herhangi bir girişimin henüz varlığı hissedilmese de Fenerbahçe bir an önce temas kurma peşinde. Üstelik diğer taraftan da TFF’nin kural değişikliği üzerine de 9 oyuncu ile de vedalaşmak zorunda olan Fenerbahçe, hız kaybetmeden transfer sürecine devam ediyor.

12 Gol ve 6 Asistle Dikkat Çekti

Fenerbahçe’nin radarındaki Fabio Martins, iki sezon önce Portekiz’de 29 mücadele de yer almış ve bu mücadelelerde de 12 gol ve 6 asist ile dikkatleri üzerine çekmişti. Geçtiğimiz sezonda ise Al Shabab’da 23 kez forma giymiş, forma giydiği mücadelelerde de 7 gol ve 3 asistlik performans ile dikkatleri üzerine çekmeye devam etmişti. Başarılı futbolcunun Fenerbahçe’nin radarına girmesi zor olmadı. Kurulan temas ile futbolcuyla Fenerbahçe’nin yollarının nasıl ilerleyeceği merak konusu…

Martins’in Uyum Sorunu Çekmeyeceği Düşünülüyor

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, teknik direktör arayışlarının Portekiz sularından olduğunu ve yeni sezonla devam edecekleri isim belli olmasa da Martins’in yeni sezonda zorluk çekmeyeceği düşüncesi içerisinde… Güncel bonservis ücreti 8 milyon Euro olan Martins, aynı zamanda sol ve sağ kanat ile birlikte forvet arkasında da görev alabiliyor. Bu da Martins’i aranılan bir isim yapıyor.

Fenerbahçe’nin aradığı diğer isimleri de Portekiz sularından bulacağı düşünülüyor. Portekiz Ligi’nden de başka isimlerle temasa geçmeye hazırlanan Kanarya;  stoper, santrfor ve bek mevkileri için arayışlarını sürdürüyor.

17 yabancı oyuncusu bulunan sarı-lacivertlilerin, TFF’nin kuralları çerçevesinde  en az 8 oyuncusunu göndermesi de transfer döneminde beklenen gelişmelerden bir diğeri…