Fenerbahçe Wilfried Ndidi’nin Peşine Düştü

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe, yeni sezon öncesinde kadrosunu en az bir merkez orta saha oyuncusu ile güçlendirecek. Gündemdeki ilk isim Rade Krunic! Fenerbahçe, Bosnalı oyuncu ile çoktan anlaştı. 1993 doğumlu oyuncuya yıllık 3.5 milyon Euro teklif edildi. O da söz konusu teklifi kabul etti. İş, kulüplerin anlaşmasına kaldı. Milan, oyuncu için Fenerbahçe’den 10 milyon Euro talep ediyor. Fenerbahçe ise en çok 8 milyon Euro verebileceğini dile getirdi. Taraflar arasındaki görüşmeler sürüyor. Bu transferin bitme ihtimali bir hayli fazla!

Fenerbahçe, Rade Krunic’i transfer etse dahi bununla yetinmeyecek. Kadroya bir de ön libero takviyesi yapılması düşünülüyor.

İsmail Kartal Ön Libero İstediğini Yönetime Bildirdi

Güncel tarih itibariyle, Fenerbahçe’nin kadrosunda çok sayıda orta saha bulunuyor. Willian Arao, Miha Zajc, Miguel Crespo, Mert Hakan Yandaş ve İsmail Yüksek; bu bölgede görev yapabilecek isimler arasında yer alıyorlar. İsmail Kartal, bu bölgeye herhangi bir transfer yapılmadığı takdirde orta saha kurgusunda Miguel Crespo ve Miha Zajc ikilisine şans tanıyacak. Yakından takip edenlerin bildiği üzere İsmail Kartal, 2021 – 2022 sezonunda da Fenerbahçe’yi çalıştırmıştı. Deneyimli teknik adam, o dönem Miguel Crespo ve Miha Zajc’dan büyük verim almıştı. Ancak, işler değişti. Önümüzdeki sezon Süper Lig’de şampiyon olmak isteyen Fenerbahçe daha iyi orta saha oyuncularına ihtiyaç duyuyor.

İsmail Kartal, geçtiğimiz günlerde başkan Ali Koç ile bir araya geldi. İkili, transfer çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Gündeme gelen konulardan birisi de merkez orta saha ve ön libero transferi oldu. Deneyimli teknik adam, kadrosunda yeni bir merkez orta saha oyuncusunun yanı sıra ön libero da görmek istediğini yönetime bildirdi.

Gündeme Gelen İlk İsim Wilfried Ndidi Oldu

Fenerbahçe, ön libero arayışı için Premier Lig’i tercih etti. Leicester City, geçtiğimiz yıl Premier Lig’de yer aldı. Fakat, sezonu son sıralarda tamamlamasından mütevellit küme düştü. Bu yüzden, 2023 – 2024 sezonunda Championship’te mücadele edecek. Takımın küme düşmesi ile beraber kadrodaki oyuncuların önemli bir kısmı ayrılık talebinde bulundu. Onlardan birisi de Wilfried Ndidi!

Nijeryalı futbolcunun Leicester City ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Oyuncu, önümüzdeki sezon Championship’te top koşturmak istemiyor. Bu yüzden, ayrılık fikrine sıcak bakıyor. Fenerbahçe, önümüzdeki günlerde Wilfried Ndidi için Leicester City’nin kapısını çalacak.

Wilfried Ndidi Kimdir?

16 Aralık 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.83 boyundadır. Ön libero, merkez orta saha ve stoper olarak forma giyebilen bir isimdir. Güncel Transfermarkt değeri 25 milyon Euro’dur.

Nijeryalı oyuncu, 2017 yılının Ocak ayında 17.6 milyon Euro karşılığında Leicester City’e transfer oldu. Geçtiğimiz sezon Premier Lig’de 27 maçta forma şansı buldu. 19 maça ilk 11’de başlarken sekiz maçta oyuna sonradan giren isim oldu.