Fenerbahçe ve Altay Bayındır

Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonuna özellikle yapmış olduğu genç, başarılı ve gelecek vadeden transferler ile başlayan Fenerbahçe, şimdiye kadar istediğini almış durumda. Geçen sezonlara göre sahda hem galibiyet ve 3 puan için hem de forma için mücadele eden isimler yer almakta.

Mesut Özil, Luiz Gustavo, Jose Sosa ve Serdar Aziz yıldız ve tecrübeli isimler dışındaki oyuncular hep genç ve mücadele etmeye hazır olan isimler. Fenerbahçe’nin takımı gençleştirmesinin en büyük sebepleri ise hem teknik driektör Vitor Pereira’nın uyguladığı yeni sistem hem de yönetimin genç isimlerden kaynak elde etme amacı oldu.

Bilindiği üzere Fenerbahçe bu sezon hem Süper Lig’de hem de Avrupa’da ilerleyebildiği kadar ilerleyip başarı elde edebilirse ara transfer döneminde ve sezon sonunda birçok futbolcuna teklifler gelebilir.

Teklifler Gelmeye Devam Ediyor

Fenerbahçe’nin kadrosunda yer alan potansiyelli isimlere şimdiden bile teklifler gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere sarı lacivertli ekipte bu yıl 3. Sezonunu geçiren ve A Milli Takım’da da oynayan genç file bekçisi Altay Bayındır için özellikle Avrupa ekipleri takibini sürdürüyor. Sezon öncesi transfer döneminde de özellikle Hollanda’nın Ajax takımı genç futbolcuyu istemiş, fakat 11 milyon euro’luk bir teklif yapmasına rağmen Fenerbahçe bu teklifi kabul etmemişti.

Gelen son bilgilere göre ise Altay Bayındır için başka takımlardan teklifler gelmeye devam ediyor. Son olarak İngiltere Premier Lig takımlarından Newcastle United’ın genç file bekçisi ise ara transfer döneminde 17 milyon euro’uk bir teklif yapacağı konuşuluyor.

8 Maçta 6 Gol

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021  sezonunda Altay Bayındır, takımın en çok konuşulan isimlerinden biri olmuştu. Geçen sezon maçlarda yaptığı kurtarışlar ile birçok maçta takımına puan ve puanlar kazandıran Altay Bayındır, taraftarın gönlünde adeta taht kurmuştu.

Bu yüzden yen sezon öncesinde teklifler gelmesine rağmen sarı lacivertliler başarılı file bekçisinin gitmesini istememişti. Fakat diğer takımlar Altay Bayındır için tekliflerini sürdürmeye devam ediyor. Şimdiye kadar Süper Lig’de kalesinde 8 maçta 6 gol gören Altay, böyle giderse sezon sonunda çok daha iyi teklifler alacak gibi gözüküyor.