Fenerbahçe Transferde Hangi Konumda

Fenerbahçe’de uzun süredir devam eden teknik direkör krizi ve belirsizliği çözüldü. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama neticesinde takımın yeni teknik direktörü Vitor Pereira oldu. Sarı lacivertlilerde ikinci kez göreve gelen Portekizli teknik adam, takıma da hızlı bir başlangıç yapmış oldu.

Geldiğinin ertesi günü takımla birlikte antrenmana çıkan ve bir an önce takımın eksiklerini belirlemeye çalışan teknik direktör Vitor Pereira, başkan Ali Koç’a ve yönetimine takımın eksikliklerini ve bu bağlamda hangi mevkilere transfer yapılması gerektiğini iletti. Gelen bilgilere göre 52 yaşındaki teknik adam, sarı lacivertlili yönetime nokta atışı 3 – 4 transferin yeterli olacağını söyledi.

Vedat Muriç Geri Dönebilir

Fenerbahçe’de gelecek sezonun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Teknik direktör Vitor Pereira ile antrenmanlarına devam eden sarı lacivertliler, diğer yandan da çözmesi gekeren bazı sorunları masaya yatırmış durumda. Bilindiği üzere UEFA ile FFP anlaşması bulunan sarı lacivertliler, yapacağı transferleri buna göre yapmak zorunda. Yani sattığı kadar futbolcu alabilecek. Ayrıca başkan ve yöneticiler, takımın toplam maaş bütçesi de düşünülmek zorunda.

Zaten takımda şu anda 37 futbolcu bulunuyor. Bu sayının bir an önce 20’ye düşürülmesi ve ardından transferlerin yapılması bekleniyor. Fakat Fenerbahçe, bir süredir girişimlerine devam ettiği forvet transferi için çalışmalarını sürdürüyor. Bilindiği üzere İtalya’nın Lazio takımına bonservisi ile sattığı eski golcüsü Vedat Muriç’i tekrardan kadrosuna katmak isteyen Fenerbahçe, Lazio’dan haber bekliyor. Teknik direktör Maurizio Sarri ile gelecek sezona hazırlanan Lazio’da Sarri’nin Vedat Muriç ile ilgili son kararı vermesi bekleniyor.

1 Ağustos’ta Belli Olacak

Hatırlanacağı üzere Vedat Muriç, Fenerbahçe’de geçirdiği başarılı bir sezonun ardından Lazio’ya 20 milyon euro’luk bir bonservis bedeli ile transfer olmuştu. Fakat İtalya temsilcisinde aradığını bulamayan Kosovalı golcü, beklentilerin altında kaldı. Bu durumdan dolayı kendisi de mutsuz olan Vedat Muriç, Fenerbahçe’nin kendisini bir kez daha istemesine oldukça sıcak bakıyor. Eğer bu transfer gerçekleşirse Kosovalı futbolcu, satın alma opsiyonu ile birlikte tekrardan sarı lacivertlilere gelecek. Son gelen bilgilere göre ise Sarri, 1 Ağustos tarihinde bu kararını açıklayacak.