Fenerbahçe Token Geleceğe Yatırım Yapıyor

Paribu ile anlaşarak geleceğe yönelik çok ciddi yatırımlar yapan Ali Koç başkanlığında Fenerbahçe yönetimi Fenerbahçe taraftar tokenından çok umutlu. Paribu ile 25 yıllık anlaşma yapan ve üretimi de Paribu üzerinden gerçekleştirilen Fenerbahçe token taraftarlara da birçok farklı avantaj sunmaya hazırlanıyor.

Fenerbahçe dışında da birçok takımın tokenını satışa sunan Paribu, Socios ile anlaşma sağlayarak taraftarlar ve kulüpler arasındaki etkileşimi de arttırmak istiyor.

Alınan bilgilere göre ileride taraftar tokenına sahip olan birçok farklı takımın taraftarı Socios aracılığı ile kulüplerin özel etkinlikleri katılma şansı yakalayacak. Türkiye’de başta Fenerbahçe olmak üzere Galatasaray ve Trabzonspor da bu avantajları taraftarlarına sunacak olan kulüpler içinde bulunuyor.

Hangi Takımların Tokenları Mevcut

Hem Türkiye’den hem de dünyadan birçok farklı takımın tokenları farklı farklı mecralarda satışa sunuluyor. Paribu dışında Binance üzerinden de üretilen taraftar tokenları mevcut. İşte bu tokenların ve satışa sunuldukları piyasaların listesi:

Paribu Üzerinden Satışa Sunulan Tokenlar

Galatasaray Fan Token (GAL)

Trabzonspor Fan Token (TRA)

Juventus Fan Token (JUV)

Paris Saint Germain Fan Token (PSG)

Atletico De Madrid Fan Token (ATM)

AS Roma Fan Token (ASR)

AC Milan Fan Token (ACM)

Barcelona Fan Token (BAR)

Manchester City Fan Token (CITY)

Inter Milan Fan Token (INTER)

Arsenal Fan Token (AFC)

Fenerbahçe Token

Binance Üzerinden Satışa Sunulan Tokenlar

Porto

Lazio

Paris Saint Germain Fan Token (PSG)

Manchester City Fan Token (CITY)

Barcelona Fan Token (BAR)

Taraftar Tokenlarının Faydaları

Yatırım olarak da kabul edilebilecek taraftar tokenları alıcısına birçok farklı açıdan avantaj da sağlıyor. Fiyatlarındaki ani değişikliklerden dolayı birçok taraftar taraftar token almaya sıcak bakmasa da tüm dünyada taraftar token alan kişi sayısında önemli bir artık bulunuyor. Ülkemizde de özellikle Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftar tokenlarına ilgi büyüyor.

Tokenlar alıcılarına fayda sağladığı kadar kulüplere de gelir kapısı oluyor. Birçok farklı spor kulübünün fan token çıkartmasındaki ilk amaç gelir elde etmek oluyor. Gelir elde etmek isteyen spor kulüpleri taraftar token aracılığı ile taraftarları ile de daha sıkı bir ilişki kuruyorlar. Özellikle Socios uygulaması aracılığı ile fan token sahibi taraftarlarına farklı farklı avantajlar sunan takımlar bu sayede hem gelir elde etmiş oluyor hem de taraftarlarını memnuniyet düzeyini arttırıyor.

Paribu’nun sitesinden alınan bilgilere göre taraftarlar Socios uygulaması aracılığı ile bu avantajlardan faydalanabiliyorlar. Ülkemizde henüz çok fazla avantaj sunmayan spor kulüpleri Fenerbahçe’nin Paribu ile yaptığı anlaşmanın öncülüğünde 2022 yılında bu konu üzerine de çalışmaya hazırlanıyor.

Socios uygulaması aracılığı ile fan token sahipleri kulüplerinin resmi anketlerine katılma şansı elde ediyor. Kulüplerin gerçekleştirdiği özel yarışmalara katılma hakkına sahip olan fan token sahibi taraftarlar ödül de kazanabiliyor. Ayrıca bazı şanslı fan token sahipleri de kulüplerinin özel misafiri olma şansı yakalıyor.