Galatasaray ve Fenerbahçe

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden Beklenen Açıklama

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de de aksayan spor faaliyetlerinin sonlarına gelinse de, sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Salgın sebebiyle 19 Mart itibariyle askıya alınan liglerde, futbol için başlangıç tarihi 12 Haziran olmuştu. Süper Lig’in başlamasının ardından ise Haziran ayının sonuna gelindiğinde sporcular için sözleşme sorunları boy göstermeye başladı.

Kiralık olarak Fenerbahçe kadrosuna dahil olan Simon Falatte de, kulübü tarafından istenince Fenerbahçe Spor Kulübü’nde durumlar karıştı.

Sarı lacivertli formayı giyen Fransız oyununun durumuna ilişkin açıklama yapan Fenerbahçe Spor Kulübü, durumla ilişkili ise camiayı hemen bilgilendirmeye yöneldi.

Kadroda kiralık olarak forma terleten Falette ile ilgili kamuoyuna açıklama yapan Fenerbahçe, tecrübeli oyuncunun sezon bitimine kadar takımda kalacağını belirtti.

Sezon sonuna kadar sarı lacivertli takımda devam etmesi hususunda herhangi bir problem olmadığını da söyleyen sarı lacivertliler, ortaya atılan iddiaları da bu şekilde sonlandırmış oldu.

Sezon Sonuna Kadar Kadroda Yer Alacak

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, kiralık oyuncunun kulübüyle yapılan anlaşma gereği sezon bitimine kadar kadroda kalacağı belirtildi. Bu bakımdan Gine asıllı oyuncunun takımdan ayrılma gibi bir durumunun da söz konusu olmadığının bilgisini paylaştı.

Süper Lig’de maçların bitimine sayılı haftalar kalırken, sarı lacivertli takımın yükselişi de dikkatlerden kaçmadı.

Güncel Yazılar