FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUKTA 1 PUANLIK YARA ALDI

Süper toto süper Lig’in 33. haftasında sarı lacivertli Fenerbahçe takımı deplasmanda yeni Malatyaspor’un konu olmuştu. Kumaş için tüm hazırlıklarını tamamla Fenerbahçe maçı kazanmak için çıktıkları sahada beraberlik sonucuyla sahadan ayrıldılar. Emre Belezoğlu yönetimindeki ikinci maçına çıkan Fenerbahçe ikinci maçta da galibiyeti gözlemek isterken beraberlik sordu sonucuyla getirmek durumunda kaldılar. Sarı laciverte Fenerbahçe takımı aldı bir puanla 63 puana yükseldi ve ikinci sıradaki yerini korudu. Ev sahibi takım yeni Malatyaspor ise 33 puana yükseldi ve 15. sırada yerini aldı.

FENERBAHÇE KAZANAMADI

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında kapanış maçı olarak sarı lacivertli Fenerbahçe ekibi deplasmanda yeni Malatyaspor ile karşı karşıya geldi. Bu maçı kazanmak için sahaya çıkan Fenerbahçe takımı maçı kazanamadan deplasmandan ayrıldı. Bir puanla sahadan ayrılan Fenerbahçe 63 puanı yükseldi. Beşiktaş ile arasındaki puan farkı dörde çıkan Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı ile arasındaki puan farkı da ikiye yükseldi. Fenerbahçe ikinci sıradaki yerini sağlamlaştırdı.

Maçın iki golü de karşılaşmanın ilk yarısında kaydedildi. Koy perdesini ilk açan sarı lacivertli konuk ekip Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe’nin tek gölünü 17. dakikada Enner Valencia attı. Maçın 17. dakikasından sonra Fenerbahçe bir gol daha aramak için tüm atakları ile yeni Malatyaspor zorlasa da karşılaşmanın 35. dakikasında ev sahibi takım yeni Malatyaspor skoru eşitledi. Mustafa Eskihellaç Takıma yeni Malatyaspor adına gölünü attı ve skor 1-1 eşitlendi.

Maçın ilk 45 dakikasında, ilk yarısında başka hiç bir gol pozisyonu olmadı. Takımlar eşitlikle beraber soyunma odasına geçtiler.

FENERBAHÇE İKİNCİ YARIDA SKORU DEĞİŞTİREMEDİ

Karşılaşmanın ikinci yarısında her iki takımda skoru değiştirmek için baskılarını ve hücumlarına devam etti. Yeni Malatyaspor’da Fenerbahçe’de koy pozisyonları bulmuş olsalar da bir türlü nihai sonuca ulaşamadılar. Fenerbahçe’nin her atağa, her çocuğun yeni Malatyaspor’un kalecisi ve direkten dönerek gol pozisyonu olmadı. Malatyaspor’dan ataklarıyla Fenerbahçe’yi rahatsız etse de Fenerbahçe’nin savunma altı topları uzaklaştırdı. Maçın ikinci yarısında skor değişmediği için beraberlik bozulmadı ve takımlar bir puan alarak sahadan ayrıldılar.

Her iki teknik direktöründe hedefi farklıydı. Ev sahibi takım yeni Malatyaspor ve teknik direktörü İrfan Buz maçı kazanarak düşme hattından uzaklaşmak istiyordu. Fenerbahçe’nin teknik direktör Emre Belözoğlu ise bu maçı kazanarak şampiyonluk yarışında ekibi Beşiktaş’ı tek başına bırakmak istemiyordu. Her iki teknik direktörü her iki takımda maç sonunda bir puan alarak puanları bölüştüler.